Mehmet Bekaroğlu – Olmadı be Rasim Abi!

4 Responses

 1. cihangir58@hotmail.com dedi ki:

  ağaca yaslanma kurur,insana güvenme ölür sayın hocam

 2. talip özçelik dedi ki:

  selam gazetesi ankara temsilcisi olduğum için 28 şubat sonrası sol-alevi ağırlıklı yargı tarafından umut davasında ağır ceza aldım;yargılanan bütün arkadaşlarım en agır cezaları aldı.sivas olaylarında alevi ağırlıklı yargı masum insanlara müebbet hapis cezası verirken, başbağların katilleri serbest bırakıldı.yargıda da askerde de alevi-bektaşi kanatın herkes farkındadır.sizin dünyadan haberiniz yok.

 3. vera dedi ki:

  abi şu eleştirmeden önce yağlayıp ballamayı bırakın bi bence. 2. yazısının sonunda rasim baba güzel bir benzetme yapmış. onun bi örneği de mısırda ihvanın kralı devirmek için abdulnasırla işbirliği yapmasıydı. daha sonra abdulnasır kendi ortaklarını “yedi”. yani ihvana en büyük işkenceyi o yaptı. islamı savunuyorsan islamı savunacaksın kardeşim, kendilerine başka isimler yakıştıran adamların peşine takılmayacaksın.

  ayrıca herşeyi geçtim bu hakkaten nasıl bir eleştiri yazısı, edebi kaygılar güdülmüş. rasim baba zarifoğlu gibi sevgi modellerine uyarlanabilen bir şiir adamı değil ki. onun her kitabında her makalesinde işlediği islam medeniyetini (savunuşuyla demiyorum, taarruzuyla) anlatışıyla aynı doğrultuda bu yazıda.

  bence artık rasim babayı anlatan konferanslara gitmektense rasim babayı dinleyelim agalar. !

 4. mehmet talha dedi ki:

  eleştirmeden önce yağlayıp bağlamak dediğin nedir abi, mehmet bekaroğlu’na diyorsan ona söyle bize niye söylüyorsun. cahit zarifoğlu gibi olmadığına katılırım ama ‘sevgi modeli şiir insanı’ nedir ya, haddini bil! zarifoğlu’nu yedirtmeyiz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.