Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Direnişteki Ülker İşçileriyle Dayanışma Kermesi

28 Aralık 2014 @ 12:00 - 19:00

Pazar günü saat 11:00’de tüm geliri direnişteki Ülker işçilerine verilmek üzere Kadıköy Moda Parkı mevkiinde kermes masası açacağız. Ülker işçilerinin bugün en acil ihtiyaçlarından biri maddi destek.

Bilindiği üzere Ülker yönetimi 8 işçiyi Öz-Gıda-İş sendikasından istifa ettiklerinin ertesi günü emre itaatsizlik gibi nedenlere dayandırarak işten atmıştı. Kendilerine bu iftirayı içeren çıkış belgelerini imzalarlarsa tazminatlarını alabilecekleri bildirildi. Ama onlar imzalamadılar. Bu sebeple ne tazminatlarını alabildiler ne de işsizlik maaşından faydalanabiliyorlar. Bu haksız ve iftiralı işten atılmalarına karşı dava açtılar, çok büyük ihtimalle de kazanacaklar ama yargı sistemimiz malum. İlk duruşmaları Mart ayında. Bu sebeple Ülker işçilerinin mücadelesine hem maddi hem manevi desteği bir borç biliyor, sizleri de desteğe çağırıyoruz.

Kermesi direnişteki abilerimizin, dostlarımızın ve sendikaları DİSK/Gıda-İş’in onayı ve desteği ile yapıyoruz. Desteğinizi bekleriz.
Benzer bir kermesi Türk-iş/Teksif sendikasında örgütlendikleri için işten atılan 36 Texim işçisi için de yapmıştık. Bu kermesin haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Tarih:
28 Aralık 2014
Saat:
12:00 - 19:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Mekan

Moda Parkı
Kadıköy
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir