Bize Ulaşın

7 Responses

 1. Laura Wickström dedi ki:

  I’m a PhD Student from Åbo Akademi University, Finland, and my research field is Islam and ecology. I’m interested in environmental questions in Turkey and heard about your organization. Your work seems to be very interesting. I’m currently visiting Istanbul between June 16th-19th and I wonder if it would be possible to arrange a meeting during this time? Could I for example visit your office on Wednesday or Thurday this week?

  Best regards,
  Laura Wickström

 2. mehmet talha dedi ki:

  Laura thank you, if you would like to come to the office, we will be there around 7 pm tomorrow, but I am not sure whether we could help you. We have not a specific study in ecology. Rather than that, I suggest you to look at a debate in the archive of Defter (a cult intelectual magazine): “Bir Sorun Olarak Yerellik ve Muhalefet” reflects a little bit Islamic understanding of ecology in the comment of Deniz Gürsel and Nabi Avcı.

  http://defterdergisi.wordpress.com/2012/11/05/sayi-3/

 3. VEDAT KAT dedi ki:

  Merhaba
  Paralel Din ile ilgili geniş kapsamlı bir çalıştay yapılmasına acil ihtiyaç var. Kur’an bilinci gelişmiş akademisyen,ilahiyatçı,araştırmacı yazar,kanaat önderlerinden ve diyanet uzmanlarından oluşan 80-100 kişilik uzmanların yer aldığı bir çalıştayda bu konu masaya yatırılmalıdır.Bu çalıştaya konunun uzmanı olan sosyal psikolog,psikiyatrist,din sosyologu da çağırılmalıdır. Çalıştay sonunda manifesto niteliğinde önemli kararlar alınmalı ve rapora dönüştürülmelidir.Bu rapor ile Cumhurbaşkanından ,Başbakandan randevu alınıp görüşülmeli bu liderlere tevhid akidesi,emek adalet ilişkisi, paralel din tehlikesi ve bunun nasıl önlenebileceğine, bu konuda ne gibi kalıcı etkili tedbirler alınabileceğine dair bilgiler ikna edici bir şekilde sunulmalıdır. Hazırlanan rapor örnekleri bu liderlerimize sunulmalıdır.
  Çok geç kalmamalıyız.
  Bir an önce birbirimizle iletişime geçip bir çalıştay tarihi,saati ve yeri belirlenmeli ve tüm Kur’an dostlarımızı bu çalıştaya davet edelim.
  Allah’a emanet olun.

 4. Selâmün aleyküm,

  Sevgili Emek ve Adalet yayıncıları “Perşembe Söyleşileri” İstanbul’da yapıldığı için katılamıyoruz. Mümkünse, bu söyleşiler Emek ve Adalet’te yayınlanabilirmi?. “Perşembe Söyleşileri’nde mükemmel konular seçiyorsunuz. Sizleri yürekten kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

  sevgi ve saygılarımla.

  Kayhan Tanrıverir

  • alpAdınız... dedi ki:

   Kayhan bey aleyküm selam, bunu kaçırmışız kusura bakmayın.

   Desteğiniz için sağolun. Aslında hemen hemen her söyleşinin dökümünü sitedeki söyleşiler sekmesinde yayınlıyoruz. Bulamadığınız özel bir söyleşi varsa söyleyin yeter, size ulaştırırız. Sevgiler

 5. ömer bilal karakaya dedi ki:

  İlahiyattaki Sol, Soldaki İlahiyat Perşembe Söyleşisi ses kaydına nasıl ulaşabiliriz ?

  • Burak Kalpaklıoğlu dedi ki:

   siteye ses kaydının çözümünü koyduk Ömer Bilal abi saygılar selamlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir