64. Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne Davet

Adalet Arayan İşçi Aileleri’nin çağrısını ilginize sunuyoruz.

Basına ve Kamuoyuna

Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle 3 Eylül 2017’de nöbet tutmamıştık. 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 13:00’te Galatasaray Meydanı’nda tutacağımız 64. Vicdan ve Adalet Nöbetimize davet ediyoruz.

Eylül ayı nöbetinde:

11.03.2012’de Marmara Park AVM şantiyesindeki çadırlarda çıkan yangında 11 işçi yanarak hayatlarını kaybetti. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği yasaya ve hukuka aykırı kararı işçi aileleri temyiz etti.

Yargıtay 12. Ceza Dairesi “Esenyurt Marmara Park AVM davasındaki kararı sorumluların tespit edilememesi, dosya kapsamında olmayan ancak sorumluluğu bulunan KAYI İNŞAAT yetkilileri ve diğer kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmaması ve kusur durumu değerlendirmesinde bilinçli taksir koşullarının oluşup oluşmadığının değerlendirilmemesi nedeniyle” 30.06.2017’de bozdu.

Peki bu karar ne anlatıyor? Son durumu ve kararın içeriğini konuşacağız.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için başlattığımız imza kampanyamızı sürdürüyoruz (iscinayetleriniunutma.org).

Sosyal medyada 64. Vicdan ve Adalet Nöbetimizin duyulması için kampanya yürütüyoruz. Sizden de destek bekliyoruz.

#VicdanımızNöbette

#DahaKaçİşçi hashtaglerini kullanıyoruz.

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ÇARESİ YOK… BÜTÜN SORUMLULAR YARGILANACAK!

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir