“İslamcılığın İktidarla İmtihanı: Neo-Kemalizm, Stratejik Derinlik ve Minör Siyaset” – Akif Emre ile Sohbet – 7 Mart Perşembe

İktibaslarını sıkça sitemizde okuduğunuz Akif Emre, Perşembe sohbetlerimizin bu haftaki konuğu olacak. Dış politika alanındaki ufku ve birikimi, istikametini yitirmeyen duruşu ve entelektüel derinliğiyle Emre’nin eleştirel yazıların mevcut ortamda çok kıymetli buluyoruz. Sohbetimizde bilhassa Suriye meselesinde billurlaşan makro politikalarla minör siyaset geriliminde toplumsal muhalefetin durumunu ve İslamcılığın ahvalini konuşacağız. Neoliberal dönemde, İslamcılığın AKP tecrübesiyle düzenle bütünleşmesi sürecinde “neo-Kemalizm” kavramsallaştırmasıyla tartışmaya cesur bir katkıda bulunan Emre’yle sentetizmden uzak, sahici ve organik bir siyasalın imkanlarına dair sohbetimize hepinizi bekliyoruz.

1 Response

  1. emre isaoğlu dedi ki:

    güzel söyleşi, güzel program . yayında ve yapımda emeği geçen arkadaşlara kucak dolusu selamlar.

    son dönemde ifade ettikleriyle ayrıksı bir yerde duran ve ufuk açıcı, derin analizlerle kafamızın konforunu bozan Akif Emre’yi tam da “bugünlerde” ağırlamış olmanız çok kıymetli gerçekten.

    Söyleşisinin çıktılarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

    Selamlar, saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir