Eren Eroğlu Duruşmasına Davet

Adalet Arayan İşçi Aileleri’nin yarın üçüncü duruşması görülecek olan Eren Eroglu Davası’na çağrısını paylaşıyoruz.

DAVETİMİZDİR…

31 Ekim 2013’te, Esenyurt/Özel Doğa Hastanesi’nin tabela takma işini yaparken Eren Eroğlu iş cinayetinde hayatını kaybetti. 3. duruşması 28 Ocak 2015 Çarşamba günü Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Olayın olduğu günden bu yana, “Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı!” isteğimiz doğrultusunda adalet arayışımızı sürdürdük. 5 kişinin davada sanık olarak yargılanması, bizler için yeterli ve tatmin edici değildir. Her fırsatta söyledik, yine söylüyoruz. “Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı!”

Başka canların yanmamasını, başka annelerin ve babaların ağlamamasını istiyoruz. Bir araya gelerek, bu memleketin geleceği için, işçi sağlığı ve iş güvenliği için, sağlıklı ve güvenli çalışma koşulları için, kanundışı çalışma koşullarını sona erdirmek için davalarımızın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Eroğlu ailesiyle birlikte diyoruz ki, kaygılarımız ortada. Ve buradan bilirkişilik yapan uzmanlara, Savcılara ve Hâkimlere sesleniyoruz!..

İş cinayetinin meydana geldiği olaylarda, uzmanlığınızı “bütün sorumluların sorumluluklarını ortaya koymak” üzere seferber edin. Adaletin yerini bulmasına mani olan değil, yardımcı olan tutumun sahibi olun. 1 yıldır haykırıyoruz: “İş kazası değil, bu bir Cinayet!” 1 yıldır haykırıyoruz: “Sorumlular yargılansın, Adalet istiyoruz!”, “Eren’i unutmadık, unutturmayacağız!”

28 Ocak 2015 Çarşamba günü (yarın) Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davamızın 3. duruşmasına ve duruşma öncesi saat: 13.00’te Bakırköy Adliyesi önünde yapacağımız açıklamaya alaka göstereceğinizi umut ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla

Adalet Arayan İşçi Aileleri

www.iscinayetleriniunutma.org/
unutma@iscinayetleriniunutma.org
facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti
twitter.com/iscinayetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir