Esenyurt Marmara Park AVM çadır yangının 3. yıldönümü anmasına davet

Her ayın ilk Pazar günü Galatasaray’da toplanan “Adalet Arayan İşçi Aileleri”, yıldönümlerinde nöbetlerini cinayetin yaşandığı yere taşıyorlar. Bu haftaki nöbet de, 11 Mart 2012’de 11 işçinin hayatını kaybettiği Marmara Park AVM yangınının gerçekleştiği Esenyurt’ta anma şeklinde gerçekleştirilecek. Adalet arayışındaki ailelere destek olmak isteyen dostlarımızı bekleriz.

 

***

DAVETİMİZDİR!

Esenyurt Marmara Park AVM çadır yangının 3. yıldönümü anma etkinliğine (15 Mart 2015 Pazar) DAVETİMİZİDİR.

Bundan tam 3 yıl önce 11 Mart 2012’de Esenyurt’ta işçilerin barınma amaçlı kullandığı çadırlarda meydana gelen yangında 11 canımız hayatını kaybetti.

Bizler, bu yangında kardeşlerini, evlatlarını, analarını-babalarını, canlarını yitirmiş aileler olarak her yıldönümünde yangının meydana geldiği yerde buluşarak UNUTMADIĞIMIZI ve UNUTTURMAYACAĞIMIZI yetkililere ve kamuoyuna duyurmaya çalışmaktayız.

Amacımız, kaybettiklerimiz ve bizler için ADALET…

Geride kalan ve halen işçilik yaparak hayatını idame ettirmeye çalışanlar için daha sağlıklı, güvenli çalışma koşullarının yaratılmasıdır. Bizler bu nedenledir ki, 3 yıldır adil bir yargılanmanın gerçekleşmesi ve bütün sorumluların yargılanabilmesi için çabalamaktayız…

Bizler diyoruz ki, yangının meydana gelmesinde ECE, Marmara Park AVM, Kayı İnşaat, KALDEM ve diğer işverenler, bu işyerlerinin denetiminden sorumlu olan bütün kurum ve kişiler birinci derecede sorumludur. Ve bütün sorumluların yargılanması için ADALET aramaya, davalarımızı takip etmeye devam ediyoruz.

Olayın olduğu yerin iş cinayetinde hayatlarını kaybeden 11 işçi kardeşimizin anısına Park yapılması talebimizi 3 yıldır yineliyoruz. Ses veren olmadı.

11 işçi kardeşimiz için biz parkımızı yapıyoruz.

 

15 Mart 2015 PAZAR günü Esenyurt çadır yangınının 3’üncü yıldönümünde,

Saat: 13.00’te Marmara Park AVM önünde anma etkinliği yapılacaktır.

Davetimiz vicdanım var, insanım diyen herkesedir.

Saygılarımızla

İş Kazası Değil, Cinayet!

ESENYURT’U UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ…

Bütün Sorumluların Yargılanmasını İstiyoruz…

ADALET İSTİYORUZ…

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

www.iscinayetleriniunutma.org

unutma@iscinayetleriniunutma.org

www.esenyurtuunutma.org

facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri

 

EsenyurtAnmaFlyer2015Baski-02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir