Hınçlarımız, acılarımız ve neşemizle 8 Mart’ta Taksim’e!

Kadınları eşitsiz bir konumla çeperleyen, dini, eğitimi, çalışma şartlarını, sokakları, aileyi, öznelliği ve hayatın her alanını kolluklarıyla kuşatan ataerkiye karşı, çeperi yarmak, baştan inşa etmek, dayanışmak için direnç ve sebatla “kadınlar hep birlikte güçlü” diyoruz!

Kadınların yıllardır verdiği mücadele gün be gün daha da güçleniyor. İktidar eliyle direkleri dikilen ataerkil sömürü sistemini, yavaş yavaş, mevzi mevzi, kol kola vererek aşacağımızın bilinci ile;

Her gün ve her saat; öldürülen, taciz ve tecavüz edilen, ucuz iş gücü olarak görülen, bedeninin, zihninin, emeğinin her bir alanına dair kanunlar inşa edilenler olarak bütün kadınları bu inşayı yıkmaya, var olmaya, birbirimize omuz vermeye çağırıyoruz!

İnanıyoruz ki birlikteliğimizin gücü bizi aciz kılmaya çalışanları, ne yapmamız, nerede ve nasıl bulunmamız gerektiğini söyleyenleri çaresiz bırakacaktır.

İdeolojilerimizin, dinlerimizin, ırklarımızın, dillerimizin farklılığını bize karşı kullananlara inatla buradayız, her yerdeyiz ve varız!

Biliyoruz ki, biz var oldukça, dayanıştıkça, susmadıkça, bizi farklılıklarımızdan vuramayacaklar.

Ekmeğimiz için Diyarbekir Bağlar’ın pazarında, sendikal haklarımız için Flormar’ın kapısında, dini erkeklerin tekelinden almak için camilerin tüm köşelerinde, mükemmel annelik kurgusuna karşı bütün yetersizliğimizle, ekonomik özgürlüğümüzü kazanmamızı istemeyenlere karşı iş yerlerinde, kariyerizme karşı tembellik hakkımızla, inandığımız gibi görünmek istediğimizde, inanmadığımız gibi görünmek istemediğimizde, kazanmış olduğumuz bütün mevzilere yeminle, kazanacağız!

8 Mart’ta farklılıklarının her bir rengi ile bütün kadınları meydanlara, İstanbul için saat 19:00’da Taksim’e, gece yürüyüşüne çağırıyoruz.

Kadın kadınalığın gücünü hissetmeye, “varız!” demeye, dayanışmaya; Direnç ve sebatla!

Emek ve Adalet Platformu Kadınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir