İDE Konuşmaları: H. İbrahim Yenigün “Seyyid Kutub’un Mesajının Güncelliği”

İDE Konuşmaları serisinin önümüzdeki oturumunda Halil İbrahim Yenigün*, “Seyyid Kutub’un Mesajının Güncelliği”** başlıklı konuşmasını yapacak. Geçtiğimiz Mayıs ayında savunduğu doktora tezinin Seyyid Kutub ile ilgili bölümüne dayalı olacak bu konuşma 14 Kasım 2013 Perşembe akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek.

Adres: İstanbul Düşünce Evi (İDE), Uncular Cad. No: 28/4 34672 Üsküdar, İstanbul
Tarih: 14 Kasım 2013 Perşembe
Saat: 19:00
ide.org.tr
facebook.com/istanbuldusunceevi
twitter.com/istdusevi

*1978 İstanbul doğumlu olan Yenigün, üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Sosyoloji bölümlerinde tamamladı. Lisansüstü eğitimi için 2001’de ABD’ye gitti. Master derecesini 2003 yılında Texas Tech Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden, doktorasını ise 2013 yılında Virginia Üniversitesi Siyaset bölümünün Siyaset Teorisi programından “The Political Ontology of Islamic Democracy: An Ontological Narrative of Contemporary Muslim Political Thought” başlıklı teziyle aldı. Bu üniversitelerde aynı zamanda öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2007-8 akademik yılında tez ve dil çalışmaları için Kahire Amerikan Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulundu. Ayrıca 2006-10 yılları arasında American Journal of Islamic Social Sciences (AJISS)’in idarî editörlüğünü yürüttü. Çalışma sahaları arasında Siyaset Ontolojisi, Siyaset Teolojisi, Çağdaş İslâm Siyaset Teorisi özelinde Karşılaştırmalı Siyaset Teorisi gibi konular bulunan Yenigün’ün bazı yerli ve yabancı yayınlarda yazı, değerlendirme ve mülâkatları yayımlanmıştır. Halil İbrahim Yenigün hâlen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak vazife yapmakta, ayrıca İstanbul Düşünce Evi (İDE)’nin genel koordinatörlüğünü yürütmektedir.

** Halil İbrahim Yenigün’ün doktora tezinin ilgili bölümüne https://www.box.com/s/cbxs2tuj282695dtyz5b linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir