İşçi-Der Torba Yasayı Protesto Etmeye Çağırıyor

Destek vermeye gayret ettiğimiz işçi derneklerinden biri olan İşçi-Der yarın bir yürüyüş ve iftar düzenliyor. Bizler orada olacağız, sizi de bekleriz. 

TORBA YASAYA VE UYUYAN SENDİKALARA KARŞI YÜRÜYORUZ

Soma katliamı aslında bizim gibilerin her gün yaşadığı acı gerçeği tüm toplumun gözüne sokmuştur: Bu milletin has yoksul çocukları, devletin ve şirketlerin gözünde değersizdir.

Devlet yetkililerinin ve bazı sendikacıların, 301 işçinin ölümü üzerine verdikleri beyanatların timsah gözyaşları olduğunu bugün anlıyoruz. Anlıyoruz, çünkü bugün TBMM’de görüşülmekte olan Torba Yasa, taşeronluğu ve güvencesizliği daha da yaygınlaştıracak olan bir içeriğe sahip.

Madenci kardeşlerimize getirilen kısmi iyileştirmelerin diyeti, taşeron sisteminin kalıcılaştırılması olamaz! Sap ile samanın, helal ile haramın bu Torba Yasa’da olduğu gibi karıştırılıp önümüze konmasını kabul etmiyoruz.

Torba Yasaya ve taşeron işçilere sahip çıkmayan sendikalara karşı, çoğunluğu İSKİ taşeron işçisi olan bizleri muhatap almayan TES-İŞ Sendikasının iki nolu şubesi önünde bir protesto yapacağız.

18 Temmuz Cuma günü saat 19:00’da Pangaltı Metro istasyonundan Mecidiyeköy’e doğru yürümeye başlayacak, 19:30’da Büyükdere Caddesi no 56’daki TES-İŞ iki nolu şube önünde basın açıklamamızı yapacağız. Ardından da yakınlardaki bir parkta imece usulüyle iftarımızı yapacağız.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İŞÇİ-DER (İşçilerin Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği)

Facebook için tıklayınız

İnternet sayfamız için http://iscider.org

Kaynak: http://iscider.org/torba-yasaya-ve-uyuyan-sendikalara-karsi-yuruyoruz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir