Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne Çağrı – 6 Temmuz, Pazar

Adalet Arayan İşçi Aileleri hepimizi yarın İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi önünde tutacakları Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne çağırıyor.

Ailelerin yarın bizlere aktaracakları konular şunlar olacak:

– ailelerin SOMA ziyareti,

– 7 yıl aradan sonra karar aşamasına gelen Davutpaşa davası,

– 7 aydır İçişleri Bakanlığı tarafından yerine getirilmeyen Van Bayram Otel Anayasa Mahkemesi kararı ve

– ailelerin TBMM ziyareti.

https://tr-tr.facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti

31. Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne davetimizdir (6 Temmuz Pazar 13.00’te Galatasaray Lisesi önündeyiz.)

Basına ve Kamuoyuna

Adalet Arayan İşçi Aileleri 6 Temmuz 2014 Pazar günü 13.00’te Galatasaray Lisesi önünde tutacakları ve “Ailelerin SOMA ziyaretini, 7 yıl aradan sonra karar aşamasına gelen Davutpaşa davasını, 7 aydır İçişleri Bakanlığı tarafından yerine getirilmeyen Van Bayram Otel Anayasa Mahkemesi kararını ve Ailelerin TBMM ziyaretini konuşacakları” 31. Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne davet ediyor.

Soma katliamı ile yükselen “iş cinayetlerine” dair duyarlılığın sürmesini, ailelerin adalet mücadelelerini de kapsar hüviyetle devam etmesini dilemekteler.

Vicdan sahibi, adalet duygusunu yitirmemiş herkes “bu vahşeti” anlayarak davranmalı diyoruz. “İş cinayetlerine dur diyebilmek için Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne” başladık, devam ediyoruz.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye,

Davutpaşa, Ostim-İvedik, Van-Bayram Otel, BEDAŞ, Esenyurt-Marmara Park AVM, Kozlu, Milas-Güllük, Arka Sıradakiler dizi seti ve Özel Doğa Hastanesi’nde çalışırken hayatını kaybetmiş işçilerin Adalet Arayan Aileleri olarak İŞ CİNAYETLERİNİ UNUTMAMAK-UNUTTURMAMAK için,

Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için change.org üzerinden (http://t.co/FE4zMj9AV8) başlattığımız imza kampanyamız devam ediyor.

Bu nöbetin gazetecisi Banu GÜVEN.

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir