Evsizler Evi için Yardım Kermesi

Şefkat-Der tarafından açılan Atsushi Miyazaki Evsizler Evi maddi sıkıntılar yaşamakta. Eve katkı sağlamak amacıyla 3 Haziran Pazar günü bir kermes organize ediyoruz, desteklerinizi bekleriz.

“Atsushi Miyazaki Evsizler Evi, Şefkat-Der tarafından 10 Aralık 2011 tarihinde Cihangir’de açılmıştır. 3 kattan oluşan erkek Evsizler Evi’nin toplam 20 kişilik barınma yeri mevcut olmakla birlikte, özellikle hava şartlarına bağlı olarak talebin yoğun olduğu dönemlerde gece gündüz vardiyalı uyuma ile kapasitesi 40 kişiye kadar çıkabilmektedir. Evin her katına sokakta yaşamını yitirmiş bir insanın ismi verilmiştir.

Atsushi Miyazaki Evsizler Evi şu anda İstanbul’da evsiz erkekler için 365 gün 24 saat hizmet veren tek yerdir. Evin çarkı, Şefkat-Der’in yoğun çabalarıyla ve konuya duyarlı insanların yardımlarıyla dönmektedir. Evin aylık 1200 lira olan kirasının, buna ilaveten doğalgaz, su, elektrik faturalarının ve mutfak masraflarının ödenmesi, ortaya çıkan yüksek meblağı karşılayacak sabit bir gelirin olmaması sebebiyle epey zorlu olmaktadır.

Tüm İstanbul için yetersiz olmasına rağmen evsiz insanlar için sürekli hizmet veren bu evin ayakta durmasını sağlamak, insanların sokaklarda akıllarını ve sağlıklarını yitirmesine ve nihayetinde ölmelerine engel olmak, insana yarışır bir hayat sürmelerine katkıda bulunabilmek için tüm duyarlı insanların yardımına ihtiyaç vardır.

Adres: Firuzağa Mahallesi Borazan Sokak No: 3

İrtibat tel: 0212 244 85 97 / 0535 733 77 13

Yardımlarınız için (Şefkat-Der): Ziraat Bankası Konya Selçuklu Şubesi   36995779-5002

Kermes: 3 Haziran Pazar günü 10:00 ve 20:30 arası Ziraat Bankası Fatih Şubesi ile İş Bankası Fatih Şubesi arasında kalan dar sokakta gerçekleşecek. (Fatih ve İtfaiye otobüs duraklarının arasında.)

Kanal 7’nin daha önce yapmış olduğu habere ve videoya buradan ulaşabilirsiniz.

2 Responses

  1. Ali dedi ki:

    Ahmet Abi muhabbet etmeye hazır, muhabbeti iyi bir adam, ortam da gayet müsait, kahvaltılığa çaya peynire ihtiyaç varmış, marketten ufak tefek bir şeyler alıp çatkapı muhabbet etmeye gidebilir herkes. tophane tramvay durağından beş dakika yokuş çıkınca hemen orada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir