Haksızlık Karşısında Susmayan Roseteks İşçileri ile İftar

Geçtiğimiz Pazar günü iki arkadaşımız Rose Teks işçilerinin, kendilerini tazminatsız ve iki maaşlarını içeride bırakarak kapı dışarı eden ve ortadan kaybolan işverenlerinin ortağı oldukları Köşebaşı restoran önünde yaptıkları protestoya ve iftara katıldı. Arkadaşlarımızın izlenimlerini buradan okuyabilirsiniz. 28 Temmuz Cumartesi günkü İşçi Buluşması İftarı‘na, inşallah aralarından iki ablamız katılacak ve dertlerini bizlerle paylaşacaklar. Bizler de ertesi 29 Temmuz Pazar günü onlara destek olmak için çorbalarımız ve nevalemizle Levent Köşebaşı restoranın önünde olacağız. Davetlerine icabet edecek, kurdukları kardeşlik sofrasında yerimizi alacak, beraber iftar edeceğiz.İşçilerin geçtiğimiz Cumartesi günkü protestolarından lokanta işletmecileri rahatsız olmuşlar ki, protesto eden ve lokanta önünde yer sofrasında iftar açan işçilerle lokanta tabelaları aynı karede çıkmasın diye, lokantanın tabelasını kaldırmışlar. Köşebaşı dediğimiz yer Reina’sından Nişantaşı’na, Amsterdam’ından Riyad’ına şubeleri olan dev bir zincir.

Haksızlık karşısında susmayan işçi kardeşlerimize desteğe gelmek isteyenleri bekleriz. Kul hakkı yiyenlerin, kendi hakkına razı olmayıp başkasının hakkına göz koyanların yanlarına kâr kalmasın, bir daha böyle bir şey yapmayı aklından geçirenler de iki kez düşünsün diye…

 

Basın açıklamalarının videosu:

5 Responses

 1. DİLBER dedi ki:

  ben bir rose tekstil işcisiyim 3yıl düzensiz maaş aldıgımız halde birgün bizi 2aylık maaş ve tazminatlarımızın üzerine yatacaklarını hiç zannetmezdik kendi evimizdi patronlarımızdan daha cok biz mücadele ettik ve onlar fareydi gemiyi terkketti ve kaçtılar biz sesimizi duyuramazsak cocuklarımız bu düzende dahada kaybolacak ve herzaman haksızlıga ugrayacaklar. tüm arkadaşlardan destek bekliyoruz

  • saim dedi ki:

   bu pazar leventteydik. çok güzel bir iftar oldu. hem iftar vardı, hem de hakkı muhafaza etmek vardı. birde birbirinden güzel insanlar. inşallah önümüzdeki haftasonu da orada olacağım. haberdar olan tüm dostları bekleriz. hem haber verelim hem de haber etmeye çalışalım.

   Allah rose tekstil işçilerinin yar ve yardımcısı olsun.

 2. magdur dedi ki:

  sevgili roseteks işçileri,
  bende bir köşebaşı çalışanıyım. roseteksi batıran patronlarımız köşebaşını da 50 trilyon borçla ortada bırakıp kaçtılar. bizler şu anda dükkanımızın kapanmaması için, ailelerimize yiyecek ekmek götürebilmek için yok paraya çalışıyoruz. kazanılan paralar patronların borçlarını ödemek için kullanılıyor.
  sayenizde iftar yemeklerimiz boş geçiyor. kazandığımız 3 kuruşu da kazanamıyoruz. sizlerin haklı davasını biz de savunuyoruz ama sizin bu yaptığınızla bizler de mağdur oluyoruz. gelin birlikte başka bir çözüm bulalım. bizleri daha fazla mağdur etmeyin.

  • Alperen Gençosmanoğlu dedi ki:

   Eyvallah abi; birlikte çözüm üretme derdin, fikrin kıymetli ancak söylediklerine pek anlam veremedim ne yazık ki;
   Söylediklerin size zulüm; yani 50 trilyon borç kaç işçinin kaç yıllık maaşına denk gelir, akıl mantık alıyor mu, o borcu ödemek ne demek bunu ben pek anlayamadım.

   Bir de hırsız patron işçilerin iki aylık ücretini ödememek için restoranı kapatacaksa, zaten oradan para kazanılmıyor demektir ki çok anlamsız, eğer orası kar eden bir müessese ise adam işçi kardeşlerin parasını öder ve yoluna bakar.

   O yüzden abi her ne kadar iyi niyetli olsan da, keşke o gün usulünce yanımıza gelip durumu bizle paylaşsaydın ve orada daha uzun boylu konuşsaydık.

   Zalimin zulmü başkalarına da sıçrar korkusuyla susarsak, emin ol artar eksilmez.

 3. DİLBER dedi ki:

  BİZDE 3YILDIR DÜZENSİZ MAAŞ ALIYORDUK VE SİZİN GİBİ İŞYERİMİZ BATMASIN DİYE MÜCADELE ETTİK BİR SABAH GELDİK VE PATRONLAR KAÇTI DENDİ VE BİZ MEVZİMİZİ TEKKETMEDİK MAFYALARDAN ROSENİN MALLARINI SAKLADIK BİLGİSAYARLARIMIZ GİTTİ ELDE ÇALIŞTIK ORDAKİ MÜCADELEYİ BİZ İŞÇİYKEN YAPTIK İŞÇİLER BURADA PATRONLAR NEREDE HERGÜN 30 40 KİŞİ GELDİ VE İÇİMİZDEKİ ARKADAŞLARIMIZ O KARANLIK ADAMLARLA KAVGALAR ETTİ ZARAR GÖRDÜ AMA PATRON FALAN YOKTU NE BİTTİ DİYEN OLDU NE DEVAM.YETERKİ BATMASIN 2AYDAHA MAAŞ ALMAYALIM 800DEN FAZLA İNSANA EKMEK VERİYOR DEDİK NEDİM BEY NE YAPAR EDER BİZİM PARAMIZ KALMAZ DEDİK AMA SONU HÜSRAN OLDU SİZDE KENDİNİZİ DÜŞÜNÜN BİZİM GİBİ DUYGUSAL BAKMAYIN KENDİNİZE BAŞKA YER BULUN BAKIN ROSETEKSTİL İŞCİSİNİ HAVADA KAPIYORLAR ÇÜNKÜ İŞYERİNİN DÜZENSİZLİGLE KENDİNE DÜZEN KURMUŞ PROFESYÖNEL ÇALIŞANI VARDI HALA İFLAS VEREMİYOR ÇÜNKÜ FİRMA KARLI GÖRÜNÜYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir