Cem Somel ile Faiz, Yoksulluk ve Yozlaşma

Ankara Emek ve Adalet Platformu olarak bir süredir gerçekleştirdiğimiz seminerlere hızımızı kesmeden devam ediyoruz. Farklı camialardan nevi şahsına münhasır isimleri ağırladığımız bu toplantılarla hepimizin derdi olarak gördüğümüz müşterek meseleler üzerine sözü güçlendirmek gayesindeyiz.

Prof. Dr. Cem Somel* ile faiz ve ekonomik sistemin işleyişi üzerine konuşacağız. Hepimizi bir şekilde faiz ve bankacılık sektörü ile kıskaca alan mevcut finans kapital sisteme karşı alternatif, insanca ve Müslümanca ekonomi politik çözümler üretmenin derdinde olan insanlar için belki de ilk adım sistemi tanımak ve anlamaya çalışmak olmalıdır. Bu manada sistemi eleştiren ve alternatif çabalar ortaya koyan her sese kulak vermek boynumuzun borcudur.

Cem Hoca ile sistemin açmazlarını ve alternatif çıkış yollarını konuşacağımız programa tüm dostlarımız davetlidir.

*1977’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi lisans programını maliye ve istatistik disiplinlerinde uzmanlaşarak bitirdi. Devlet Yatırım Bankası’nda uzman yardımcısı olarak ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde asistan olarak kısa süre çalıştıktan sonra 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde asistan oldu. 1986’da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün lisansüstü programında iktisat doktoru oldu. 1993-2008’de ODTÜ İktisat Bölümü’nde çalıştı. 2008’den beri Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde görevli. 2007’den beri Doğu Konferansı Derneğinin yayını doğudan dergisinin genel yayın yönetmeni. Emek Partisi’nde bir dönem yöneticilik yaptığı bilinen Somel, 2010 Kasımında, Saadet Partisi’nden ayrılan Numan Kurtulmuş’un önderliğindeki Halkın Sesi Partisi’nin kurucuları arasında yer almıştır.

Tarih: 3 Mart Pazartesi
Saat: 18:30
Yer: Mazlumder Ankara Şube

https://www.facebook.com/events/690586487659483/?ref=29&ref_notif_type=plan_user_invited&source=1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir