Cemal Bilgin İle Dayanışmaya!

Dostumuz, yoldaşımız, taşeron işçi önderi Cemal Bilgin’i 6 eylül salı günü işten attılar.

Çapa’da yıllardır taşeron işçilerin hakları için mücadele veren, taşeron işçiliğin ülkenin gündemine bu kadar girmesinde muazzam katkısı olan Taş-İş-Der’in liderlerinden, emektarlarından biri Cemal.

Kendi menfaatinden başka dertlerle dertlenen, başkaları için çırpınan, dürüst, içi dışı bir insanların kumaşından Cemal. Yeni Türkiye’nin etkisini kırmak, soyunu kurutmak için tüm imkanlarını seferber ettiği direnişçi bir türün son örneklerinden. Bir garip taşeron işçi oluşuna aldırmayıp kendisine yapılan bir dolu teklife rağmen umumun, ezilenin hakkından ve davasından vazgeçmeyenlerden.

Dört arkadaşıyla birlikte Ocak 2015’te de işten atılmıştı, son yılların en güzel protestolarından biriyle geri aldırmıştık.

Raşit Tükel’den 300’ü aşkın daha az oy almasına rağmen hazretlerinin rektör olarak atadığı Mahmut Ak OHAL fırsatını firavunlara özgü bir şehvetle tepe tepe kullanma telaşında.

Geçtiğimiz temmuz ayında aynı derneğin emektarlarından Güneş Cengiz yoldaşımızı önce Avcılar kampüsüne sürmüşler, sonra da görevden uzaklaştırmışlardı.

Güneş anlayana böyle şiir gibi, tokat gibi bir cevap vermişti.

Perşembe öğlen 12:30’da Çapa Monoblok önünde Cemal için düzenlenecek protestoda olacağız.

Sizi de bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir