Otelönü İftarları-2 (13 Ağustos Cumartesi, Taksim-Gezi Parkı çıkışı)

İkinci iftarımız, 13 Ağustos 2011 Cumartesi akşamı Taksim’de, Gezi Parkı’nın çıkışında, Ceylan Intercontinental, Divan Otel ve Hyatt Regency arasındaki “otel üçgeni”nde olacak.

ÖNEMLİ NOT: İsrafa karşı çıkıp israfa bulaşmamak için, şu hususu belirtmek yerinde olacak: Çorba, pide, su, ayran, beyaz peynir, zeytin ve hurma bizden. Katkıda bulunmak isteyenler termoslarına çay doldurup gelirlerse buna hayır demeyiz. Yine gelenlerden menüde yer almayan, kısa sürede bozulmayan ya da artanları pratik bir şekilde ihtiyaç sahiplerine verilebilecek şeylerden (börek, sarma gibi 🙂 ) az miktarda, tadımlık ikramlar şeklinde getirenler olursa, birileri iftar yemeği veriyor durumundan çıkılmış, herkes paylaşmanın tadına varmış olur. Bu tür gıdalardan artanlar olursa bunları ihtiyacı olanlara daha pratik bir şekilde dağıtabiliriz.

14 Responses

 1. aydin aycan dedi ki:

  Bende eşimle birlikte siz değerli kardeşlerimin arasında olacam inşaallah… Harika bir eylem… Ay’ınız, haftalırınız, günleriniz mübarek olsun. Du’a ile…

  • şükrü tezcan dedi ki:

   hocam ilede görüştük.
   inş. aliece çoluk çocuk orada bulunacağız.
   taaki garibanlar ile zenginlerin sofrası eşitlenene kadar devam…

 2. Halil İbrahim dedi ki:

  Selamun Aleyküm..

  Ey Yönetici 2. İftar yapılıcak yerin Resimi Benim Hoşuma Gitmedi Yaptığınız işe dicek laf yok inşallah bende o gün orada olmak isterim… Fakat Bilmeyerekte Olsa Masonların Simgesini Koymanız Beni Rahatsız Etti. Eminimki Bilmiyorusunuzdur Fakat o üçgen ve içindeki güneş şeklindeki o şey masonların simgesi ve araştırma yaparsanız neler olduğunu görebilirsiniz.

  Selametle Kalın. Allah’a Emanet Olun…

 3. sedef özdemir dedi ki:

  oturmak için sofra örtüsü vs başka neye ihtiyaç olur ?

  • saim dedi ki:

   sofrabezine ihtiyaç olacak. yiyecek getirirseniz kolay muafaza edilecek ve bozulmuyacak şeyler tercih ederseniz iyi olur. geçen sefer artan yemeklermizi afrikalı göçmen kardeşlerimize verdik. bu sefer yemek artarsa bunu yemek öncesi öngörüp belkide hiç açılmayan paketler halinde kardeşlerimizle paylaşabiiriz.

   • Admin3 dedi ki:

    sofra bezi olarak şu ilk iftardaki büyük rulo kağıtlardan var aslında. bir miktar daha da alacagiz eminonunden. yetmeyebilir de tabii.
    ama asil olarak üstüne oturmak için plastik cami hasiri veya kilime ihtiyaç var. biz gene 100 kişilik kadar getirecegiz. ilave cami hasiri gerekebilir. bir camiden, tanidik bir imamdan da rica edilebilir belki ödünç olarak.

 4. stephen redstone dedi ki:

  Dinin inancın gösteriş ve statü gibi kullanılmasına ve insanların en halis duygularını sömürerek İslamı kendilerine uydurmaya çalışanlara karşı emek ve adalet diyenlerin onurlu ruhlarını destekliyoruz.
  http://www.kizilyildiz.org/2011/08/ikinci-protesto-iftarnn-yeri-ilan.html

 5. kemal dedi ki:

  Allah’ın izniyle cumartesi öğrenci 3-4 arkadaş olarak katılacağız

 6. Ümit dedi ki:

  Oradayız!

 7. özgür seyhan dedi ki:

  yıllarca islamı kendi tekellerine alıp kullanan her tür kapitalist yönetime ve sınıfa, islamın en yüce adalet ve eşitlik dini olduğunu göstermek için yarın iftarda orucumuzu beraber bozacağız.
  CAVUR İZMİRDEN SELAMLAR

 8. hanne dedi ki:

  Allah eylemlerimizi mübarek kılsın … sonuna kadar ailece yanınızdayız…..bu protestolarımız ramazan sonrası da devam eder inşaallah……selam ve dua ile….

  • Furkan Aydoğan dedi ki:

   Fransız arkadaşımı da getireceğim, Allah geleneksel islamdan gerçek islama doğru yol olanlarla beraber olsun!

 1. 10 Ağustos 2011

  […] bilgi için : http://www.emekveadalet.org/?p=1297 Categories: Uncategorized BeğenBe the first to like this post. Yorumlar (0) Geri […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir