Sadece 2 dk, Sadece 20 ml.

Haksızlıklara karşı mücadelede destek olmaya çalştığımız, emekçilerin, iş cinayetlerinde yakınlarını kaybeden ailelerin, kentsel dönüşümle mücadele eden mahallelerin, Düzceli kiracı depremzedelerin dayanışmacısı 1umut’tan dostumuz Mahir’e geçtiğimiz haftalarda lösemi teşhisi koyuldu. Bu musibetle mücadele etmek için kolları sıvayan dostları, Türkiye’de kök hücre bağışının yaygın olmadığını fark ederek, yapılması gereken müdahalenin görünenden daha büyük olduğuna karar verdiler. Mahir gibi ilik bekleyen bir sürü insan olduğunun da idrakiyle bir kampanyaya giriştiler:

Sadece 2 dk, Sadece 20 ml.

Dostumuz Mahir Sezer’e 2 hafta önce Akut Lösemi teşhisi konuldu ve kemoterapi tedavisine başladı. 1 ay sonra uyumlu ilik bulunduğu takdirde ilik naklinin yapılması gerekmekte, fakat kardeşlerinin iliği tam uyumlu çıkmadığı için ulusal kök hücre bankasına başvuruda bulunup uyumlu kök hücre taraması yapılacak. Bizler ise Mahir vasıtası ile içerisini girmiş olduğumuz durumun ülkemizdeki vahametini görmüş bulunmaktayız. Mahir gibi sadece Türkiye’de ilik bekleyen yüzlerce hasta var ve bunların önemli bir kısmı çocuk. Türkiye’de donör sayısı inanılmayacak kadar az. Sadece 2 dakikanızı ayırıp 20 ml kan örneği verip bu hastalardan herhangi birini yaşatma şansınız olup olmadığınızı görün istiyoruz.

Belki de yaşamak için sizlerden birisini bekleyen biri var diyoruz ve ilgili Kızılay Kan Merkezleri’ne gidip Donör olmanızı rica ediyoruz.

#sadece20ml

sadece20ml@gmail.com
http://www.sadece20ml.com/

https://twitter.com/sadece20ml

https://www.facebook.com/sadece20ml/

 

Bu çağrıyı karşılıksız bırakmayalım. Mahir arkadaşımızın mücadelesi tek kişinin mücadelesi değildir. Bunu büyüterek, kampanyaya destek olalım. Dualarımızla beraber, kemik iliğimizi de paylaşalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir