Güneş Cengiz Zanlıer yalnız değildir!

Riyakarlığın, çıkarcılığın, ahlaksızlığın ve kibrin ters yüz edilip kutsal bir davaymış gibi paketlendiği korkunç günlerden geçiyoruz. Kendisi için bugün Çapa’da yapılan eylemde Güneş Cengiz’in yaptığı tokat gibi konuşma bu Yeni Türkiye’nin kodamanlarına ve şakşakçılarına gelsin.

Güneş ablamız bir işçi sınıfı kahramanı, şahidiz. Onun mücadelesine, ahlakına ve özverisine 2010’dan beridir şahidiz. Hızına hiç bir zaman yetişemesek de yanında durmaya gayret ettik. İstanbul’un orta yerinde, Türkiye taşeron işçi hareketinin en dinamik öznesini, Taş-İş-Der’i nasıl adım adım inşa ettiğine, tüm engellere rağmen nasıl sırtında taşıdığına şahitlik ettik, hayret ettik. Tüm bu yıllar boyunca çakma Yeni Türkiye’nin işçisine neyi reva gördüğüne, ona nasıl ezip, ikinci sınıf insan muamelesi yaptığına şahitlik ettik. Rahmetli Zafer’in nasıl göz göre göre ölüme yollandığına şahitlik ettik.

Bugün Güneş ablamız insanın insana kulluğuna karşı mücadele ettiği için, kendi deyimiyle ‘başka bir siyaseti’, kodamanların değil ezilenlerin siyasetini güttüğü için, kodamanların istediği gibi bencil ve çıkarcı olmadığı, alçaklaşmadığı için bugün işyerinden sürülüyor. Güneş Cengiz onların istediği gibi bir memur değil, onların istediği gibi vicdanını ve ahlakını satılığa çıkarmış bir insan değil, ve olmayacak.

Bizim umudumuz ve gayretimiz onun gibi kahramanlarla.

Hepimiz Güneş’iz, yeniden doğarız!

3 Responses

  1. cloves dedi ki:

    Harika bir kadın direnişçi fakat abla diye anmak pek hoş gelmiyor bana, genç bir kadın kendisi.

  1. 7 Eylül 2016

    […] anlayana böyle şiir gibi, tokat gibi bir cevap […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir