Türkiye’de Kadın Hakları ve Kadın Emeği Söyleşisi

Hak İnsiyatifi İstanbul’un bu cuma İDE’de düzenleyeceği Türkiye’de Kadın Hakları ve Kadın Emeği başlıklı söyleşinin duyurusunu paylaşıyoruz. Perşembe akşamı Emek Adalet bürosunda Esat Arslan ile yapacağımız İlahiyattaki Sol, Soldaki İlahiyat başlıklı söyleşinin ardından, cuma akşamı da İDE’deyiz. İki verimli tartışma bizleri bekliyor. 

Türkiye’deki insan hakkı ihlallerinin, hak ettiği önemi göremediğini düşündüğümüz bir boyutunu gündeme taşıyoruz. Kadınların maruz kaldıkları cinsiyet ayrımcılığı, her alanda ve boyutta sürüyor. Kadına yönelik şiddeti engelleyici yasal düzenlemelerden kadınların ekonomik haklarına, bedensel haklarından kadın emeğinin suistimaline kadar birçok konunun gündemde tutulmasını önemsiyoruz. Fakat ne yazık ki kadın hakları ülkemizde insan hakları deyince akla gelen öncelikli meselelerden biri olmuyor.

Biz de İstanbul Hak İnsiyatifi olarak kadınların insan haklarının gündeminde olmasını, kadınların toplumsal ve siyasal alanda denk, eşit, ayrımsız bir biçimde var olabilmesine dönük önemli bir katkı olarak görüyoruz.
Bu kapsamda gerçekleştireceğimiz Türkiye’de Kadın Hakları ve Kadın Emeği başlıklı söyleşimize Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneğinden Zelal Ayman ile Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi Platformundan Gülnur Elçik’i ağırlayacağız. Söyleşinin moderatörlüğünü inisiyatifimiz gönüllülerinden Zeynep Uçar yürütecek.

Herkesi bekleriz.

Mekan: İDE(İstanbul Düşünce Evi)
Tarih: 5 Ocak Cuma, 19.00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir