Yeter Artık Kanımızı Emdiniz! Bankalara Sülüklü Protesto

Borç, faiz, faizin faizi, gecikme zammı, sigorta bedeli, dosya masrafı, icra… Bankaların ışıltılı reklamlarının dostluk ve yardım vaat eden dilinin altındaki küçük yazılardaki gerçeklik, 40 milyon banka borçlusunun tepesinde akbabalar gibi dönmeye devam ediyor. Gazetelerin 3. sayfalarında gördüğümüz “kredi kartı borcu yüzünden intihar etti” haberleri artık sıradanlaştı. Nedense her ekonomik krizden de bankerler güçlenerek çıkıyor.

Tüm ekonomik sistem hiçbir şey üretmeyen sadece para alıp para satan bu kan emici bankaların hesabına işliyor.

Muhakkak ki bankalar kimseyi silah zoruyla borçlandırmıyor. Ama yaşamak zorunda bırakıldığımız bugünkü ekonomik ve sosyal düzen bizi bankalara muhtaç ediyor.

Ruhumuza, bedenimize, emeğimize ipotek koymak çalışan şeytanlar birbiriyle yarışıyor. Sıraya girmiş, mutlu hayaller satan, sürekli tüketmemizi isteyen bu kurumsallaşmış tefecilerin, bu şahdamarımıza yapışmış sülüklerin dişlerinin arasından sızan kanı görelim. Mümkün olduğunca bankalarla çalışmamaya, bankalara borçlanmamaya çalışalım. Allah kimseyi namerde muhtaç etmesin!

Dahası bankalar sadece borçlandırdıkları kişiler üzerinden haksız kazanç elde etmiyorlar. Bizzat kendi çalışanlarının da sırtından kârına kâr katıyor. Pek çok banka çalışanlarına fazla mesai ücreti vermiyor ve sürekli eleman çıkarmak suretiyle yeni eleman ve stajyerleri çok ucuza çalıştırıyor.

Finans kapitalizminin ve faizli sistemin mabetleri olan bankalara karşı sözümüzü söylemek için 17 Ekim 2011 Çarşamba günü sabah saat 11:00’de Karaköy Tünel’in önünde buluşup pankartlarımız ve sülüklerimizle Bankalar Caddesine yürüyeceğiz. Sülüklerimizi bankaların önüne bırakıp meramımızı açıklayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir