Yine de Israr Ediyoruz!

9 Responses

 1. mfadiyaman dedi ki:

  Ümmet sizinle gurur duyacak mı acaba?Yürüyüşünüz sonunda vardığınız noktada nerede olduğunuzu görebiliyor musunuz kardeşlerim.Yazık çok yazık küfrün gölgesi artırmaktan Allah’a sığınırım.

 2. alp dedi ki:

  sevgili kardeşim,
  haklı olduğun bir nokta olabilir. şahsen ben de o kitlenin arasına girilmemesi taraftarı idim, o anın heyecanı ile girilmiş oldu. lakin bence haksız olduğun noktalar daha fazla.
  müslümanlar, alternatif yaratma konusundaki basiretsizlikleri ve “büyük cihad” konusundaki isteksizlikleri dolayısıyla ak partinin peşinde bir on bir yıl harcadılar ve daha bi o kadar da harcamaya meyyal görünüyorlar. ak parti, kapitalizm fitnesini, emek sömürüsünü, doğanın-mekanın-kültürün sonuna kadar metalaştırılmasını, tüketim ve “büyüme” tapınıcılığını, hem memleketin hem de dizileri-diplomasisiyle bütün islam coğrafyasının genetiğine oya gibi işlenmesinin canı gönülden yürütücülüğünü yaparken sustuk, susuyoruz. kapitalizm modernizmin alt yapısıdır. kapitalizm ekerseniz modernizm biçersiniz, bunun alternatifi filan yok. bunun vebali üzgünüm ama ak partide ve onun “sessiz çoğunluğu” konumuna indirgenen türkiye müslümanlarındadır, bizlerdedir. başbakanın “şura”dan, istişareden anladığının “4 yılda bir gidersiniz oyunuzu verirsiniz, odur” demesi ayrı dert, polis şiddeti ayrı dert, son 3-4 yıldır alevilere yönelik yaptığı ima bombardımanı ayrı dert. bunlar karşısında biz müslümanlar bir alternatif koyamazsak kemalistler, lümpenler, ergenler gelirler kendi alternatifini koyarlar. siyaset boşluk kaldırmaz ve kimse de sorumluluğundan kaçamaz.
  biz doğru yanlış bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. iyi yapabiliyor filan da değiliz. zaten onca abilerimiz, ablalarımız, cemaatlerimiz, vakıflarımız, hocalarımız varken bu işler bize, şuradaki üç beş gence kalmışsa vay halimize. birileri bu işlere samimi şekilde girse, bizim ayrı dükkan açmak, zıpçıktılık yapmak gibi bir derdimiz de yok.
  islam adına bunlar yapılıyorken (burası önemli, ak parti bugün ne yapıyorsa islam adına yapıyor, buna “yok canım bence böyle değil” deme lüksümüz yok, söylemsel algı, sosyal gerçeklik bu) sen nerdeydin sorusuna ben bir cevabım olsun istiyorum. tüm gayretim bu. bunu yapalım diyorken eşeklik ediyorsak, yer yer ifrada kaçıyorsak allah affetsin. ama işlemeyen, yürümeyen, aramayan doğru yolu da bulamaz.
  dertliyim, darlanıyorum, bu işin varabileceği yerlerden çok endişeliyim, ondan uzattım affola.

 3. suat dedi ki:

  Ben sadece bir soru soracağım, ümmet yeryüzü nimetlerini peşkeş çekenlerle, onları yanındakilere arpalık yapanlarla gurur duyuyormu, iktidar gücünü halktan alıp, çok uluslu şirketlerle paylaşanlarla gurur duyacakmı? Emrindeki kolluk gücünü bu kadar fütursuzca şiddet kullanmasına ön ayak olanlarla gurur duyacakmı, unutmayın Hz. Muhammed (S.A.V.)amcasının katillerini bile affetmiştir,bütün bu söylediklerime rağmen cevabınız evetse o ümmet Hz. Peygamber’in ümmetimidir acaba?

 4. mehmet talha dedi ki:

  selamun aleyküm, siz de bilirsiniz ki ümmet diye yekpare bir güruh yok, ümmet gurur duysun diye iş yapılmaz, Allah rızası için yapılır. emniyete gidip lisan-ı münasiple “yapmayın etmeyin reva mıdır” demekte peygamberin sünnetine uymayan ne var? taksimdeki kalabalığa karışmakta islamî olmayan birşey de yok, insanlar içki içmeyin taşkınlık yapmayın diye sürekli birbirini uyarıyor, taş atanlara engel oluyor, içlerinde beğenmediğimiz insanlar var diye oraya “küfrün gölgesi” diyebilecek irfana ne zaman sahip olduk? hz.ebubekir “eleştirilmeyi çok severim, haklıysa kendimi düzeltirim, haksızsa açıklama imkanı verir” demiş, bizim yapmaya çalıştığımız bundan ibaret ve yönetenlerden de hz.ebubekir’in olgunluğunu göstermelerini beklemek.

 5. mfadiyaman dedi ki:

  28 Şubatta BÇG ciler vakfımızı bastığında malum şahıslar ayakkabılarla içeri girmek istediler.Dedim ki hoop burası namazlı abdesli insanların yeri buraya babanın evine girer gibi giremezsin. Burada namaz kılınıyor.Adamlar kızdılar ama gene de ayakkabıları çıkarttılar.Sağolsunlar. Mehmet Talha kardeşim, irfandan bahsediyor, Gezi Parkçılar (yanında olmaktan çekinmediğiniz arkadaşlar) ayakkabılarlarıyla camiye girip(afedersiniz) HAYVAN GİBİ yayılıp, meyhane gibi kullanmış, Senin Hz.Ebu Bekir(R.A) olgunluğunda olmasını beklediğin kişinin sövülmedik kimsesini bırakmamamış.Bu tür olaylara bakarak küfürden bahsetmem için çok irfan sahibi olmama gerek yok.Kaldı ki ben de uzaydan gelmedim.Burada toplanan insanları genel ekserisi müslümanı sevmez, hemde hiç sevmez. Şimdi! Alp kardeşim, bak canı gönülden söylüyorum kardeşimsin,Ben bundan 10 yıl öncesini daha dün gibi hatırlarım.Hatta 10 değil 20 yıl evvelini de çok iyi hatırlarım. İşten atılanları, okullara alınmayanları, kapatılan vakıfları ve meclis başta olmak üzere toplumun her mihenk noktasında hep hakları gaspedilen, kötülenen, ötelenen müslümanları… Hiç unutmadım, sizde unutmayın. Kardeşlerimi tanırım, severim ve kimseye yedirmem.Sizler kardeşimsiniz, siz de müslümanı kimseye yedirmeyim. Yedirirseniz de Huzuru Mahşerde gözüme gözükmeyin… Kapitalzm, sosyalizm vb. izimleri oldum olası sevmem zaten bunlar hakkında da konuşulduğunda da pek anlamam.Ama şunu biliyorum her iktidar kendini güçlendirmek için parayı kendinde tutmak ister.Parayı dağıtıp, küçültmez. Çünkü para kimdeyse güç ondadır.Bu nedenle şuanki iktidarda bunu yapıyor.Ben de şimdi şunu sorayım bunun İslamda mahsurlu bir tarafı var mı?Her neyse Selametle,ALLAHA EMANET OLUN MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN!

 6. mehmet talha dedi ki:

  hepimizin miraç kandili mübarek olsun. 28 şubatı unutmuyoruz, unutmadığımız için devlet zulmünün doğasını daha iyi anlamamız lazım. olanları kendi mağduriyetimiz üstünden okumamaya çalışmakta fayda var, o zaman “bunların çoğu müslümanları zaten sevmez” noktasına geliriz. camiye, zulümden kaçarken can havliyle ayakkabıyla girilmiş olmasını nefret sebebi yapmayalım, meyhane iddialarının yalan olduğu ortaya çıktı:

  http://www.radikal.com.tr/turkiye/bezm_i_alem_camiinin_imami_konustu_gostericilerle_polise_aracilik_ettim-1136116

 7. mehmet talha dedi ki:

  hepimizin kandili mübarek olsun. 28 şubatı unutmadığımız için devlet zulmünün doğasına itiraz ediyoruz. protestocular içinde günahımızı vermeyeceğimiz kesimler var ama o meyhane iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı:

  http://www.radikal.com.tr/turkiye/bezm_i_alem_camiinin_imami_konustu_gostericilerle_polise_aracilik_ettim-1136116

 8. mfadiyaman dedi ki:

  Alp kardeşim ve Mehmet Talha kardeşim “Kişi sevdiği ile beraberdir.” sözü ile başlayarak sizinle internet ortamında da olsa beraber olmakta mutluyum. Hemen şunu söyleyeyim. Bi daha bu adamlarla yan yana durmayın,yapmayın. Çünkü ne topluma ve ne de müslümanlara bi fayda sağlıyor. Otobüs yakmadığınızı, marketleri, bankaları yakıp yıkmadığınızı(ki bunların çoğun müslümanlara ait yerler oldukları için zarar gören yerler)ve hiç bir şekilde çevreye bi zararınızın dokunmadığına eminim.Ancak o ahlaksız grubun içinde(Ki kitlelerin genel olarak ahlakı yoktur.)sizin haklı olan mücadeleniz bence hiç görülmedi. Ne bir müslümana ağza alınmaz küfürlerin edilmesini,ne otobüslerin tahrip edilmesini,ne dükkanların yağmalanmasını, ve, ve , ve…. engelleyebildiniz mi, hayır.Engellediysenizde malesef görülmedi,gösterilmedi veya zaten görülemezdi. Şimdi şunu da söyleyeyim ve bitireyim mevcut düzen İslami bir düzen değil. Şimdi bunun üzerinde bir takım düzenlemeler yapılıyor. Ve zaten bu nedenle malum gruplar ayaklanıyor. Benim en sevdiğim sahabelerden biri de Hz.EbuZer(RA) ‘dir. Onunda bu türde mevcut iktidara itirazları olmuş, haklı yada haksız. Kaldı ki Hz.EbuZer(RA)İslam ülkesinde, sahabelerin, tabilerin, tebauttabilerin bulunduğu bir ortamda bu itirazları yapmış. Şimdi mevcut iktidarın bankanın, faizi,vs. çıbanların olduğu bir ekonomik sistemde zemzemle yıkanmış ak kaşık olarak kalmalarını beklerseniz yanılırsınız. Tayyip Erdoğan başta olmak üzere avanesinin maddi olarak sıkıntısı olan insanlar olduğunuda hiç sanmıyorum. Ve bakıyorum arkadaş bu adamlar ne zaman dinleniyor, ne zaman uyuyor, ve neden bu kadar dış ülkelerin iç işleriyle ilgileniyor,İnsan bu kadar dünya için çalışabilir mi? Ben hüsnü zannımı koruyorum ve bu insanlara güveniyorum. He şunu da söyleyeyim ben son yılllarda parklardan iyice nefret eder oldum. Park ve benzeri yerlere her gittiğimde kendimi tutamıyorum kavga ediyorum. (Neden demiyeceksiniz eminim ama genede söyleyeyim..)Çünkü parklar artık açık hava kerhanesi(afedersiniz) olmuş. Mümkün olduğunca parklardan uzak duruyorum, ve bu küfre şahitlik yapan ağaçlar, çiçekler ve toprak için üzülüyorum. Çünkü onlar benim yaptığımı yapamıyor. Gidincede buna engel olmadığım veya itiraz etmediğim zaman kendimi hiç müslüman gibi hissetmiyorum. Yani şahsım adına parkların önce bu pisliklerden kurtarılması lazım. Nasıl yapılır hiç bi fikrim yok ama maalesef ben öyle rahat parka, bahçeye, pikniye gidemiyorum. HAYIRLI CUMALAR ALLAH’A EMANET OLUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir