Bitmeyen Evsiz Ölümleri, Bitmeyen Sorumsuzluk

3 Responses

 1. emre kaya dedi ki:

  Antalya’da da bir ev açılmış.

  http://www.haberyurdum.com/buyuksehir-den-evsizlere-yuva-274526h.html

  Detaylarını, şartlarını öğrenmek için kendilerine mail atıp bilgi isteyebiliriz. Örneğin ne kadar kalınabiliyor, yemek veriliyor mu, çalışma olanağı (bu imkansız zaten herhalde de) var mı, vs… Haberi yapıştırıyorum, kendilerine mail atalım detaylar için, derim.
  ………………………………………
  Antalya Büyükşehir Belediyesi, dondurucu soğuklarda sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara sahip çıkıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalyalıları duyarlı olmaya davet ederek, evsizleri kendilerine bildirmelerini istedi.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, dondurucu soğukların yaşandığı bugünlerde dışarıda yaşamak zorunda kalan vatandaşlara kucak açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, sosyal belediyecilik anlayışı gereği evsiz olarak nitelendirilen kişilerin olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi için Varsak’taki Büyükşehir Belediyesi Huzurevi yanındaki binanın bu kişilerin hizmetine açıldığını söyledi.

  Evsizlerin burada temel barınma ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Akaydın, erkekler ve kadınlar için iki ayrı bölüm oluşturduklarını açıkladı. Başkan Mustafa Akaydın, “Öncelikle bu vatandaşlarımızın ısınmalarını sağlıyoruz. Yemek ihtiyaçları, özlük bakımları personelimiz tarafından karşılanıyor. Bu vatandaşlarımızın kıyafet gibi birçok ihtiyacını karşılıyoruz” diye konuştu.

  Başkan Akaydın, vatandaşların gördükleri evsizleri belediyenin Alo 153 numaralı telefona bildirmelerini istedi.

  Kaynak: Büyükşehirden Evsizlere Yuva haberi http://www.haberyurdum.com/buyuksehir-den-evsizlere-yuva-274526h.html#ixzz2n55pkIR0
  Haber

  • alp dedi ki:

   bu meselede açılan mekanın kalıcı ve kaliteli olması çok mühim ve kritik. yoksa ankara ve bursa’da da nispeten kaliteli yerlerde 3-4 aylık hizmet veriliyor. istanbul’da hem kalitesiz (spor salonunda sıfır özel alanla, doldurma usulü) hem de kısa süreli hizmet veriliyor vs.

   antalya’daki bu yer evvela yeni, bu yıl çıktı. ikincisi “olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi için” hizmetin tabirinden geçici olduğunu anlamak mümkün. fotoğraflardan da yatakhane usulü bir uygulama olduğu görülüyor. ama tabii bir kenara not etmek, iyice öğrenmek, bu kış yapılacak uygulamayı gözlemek lazım. ve her halükarda bu kadarını da olsa yapanlara allah razı olsun demek…

 2. alp dedi ki:

  rahmetlinin kim olduğu, hikayesi ortaya çıkmış.

  http://gundem.milliyet.com.tr/donarak-olen-o-kisi-tanidik-cikti/gundem/detay/1805382/default.htm

  annesi, babası, kuzeni ve kardeşi bir manyak tarafından iki yıl önce öldürülmüş bir adam. ölümlerden sonra bunalıma girmiş. muhtemelen evsiz kalmış…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir