29 Aralık Taşeron Piyangosuna Davet

(Facebook etkiliği için tıklayınız)

Her aralık ayında, Eminönü’de, savaş dönemi karneyle dağıtılan ekmek yılları kuyruklarından bir kuyruk peydahlanır haber bültenlerinde. Bu umut kuyruğunun peşine dizilenler yine her zaman kasanın kazandığı bir piyangoya bağlarlar hayallerini. Vatandaşının ihtiyacını gerçek hayatta karşılayamayan devlet, ihtiyaçları karşılama umudunu da satarak, bir ekstra gelir daha kaydeder hanesine.

Fakat ömrünü,” faturalar+yol+kira+mutfak masrafı > (büyüktür) maaş” deklemini çözmeye adayan taşeron işçilerinin hayalleri de artık Milli Piyango’nun vaatlerine küçük geliyor. Bu gidişatının bir çıkış bırakmadığı bünyeler, her yeni yıla yüzlerce ev, binlerce araba alabilecek ikramiyeleri düşünerek değil, kimseye mahcup olmadan insanca yaşayacağı bir ücret, düzenli ve güvenceli bir iş hayalleriyle giriyor.

İşte 29 Aralık Pazar günü saat 14:00’de Eminönü Nimet Abla gişesini yanında, memleketin iş yükünü sırtlananların, taşeronların, asgari ücretlilerin ve tüm emeğiyle geçinenlerin durumlarını hicvetmek için düzenleyeceğimiz “Taşeron Piyangosu” çekilişi ve basın açıklaması etkinliğimize hepinizi bekleriz.

bilet

3 Responses

  1. mehmet talha dedi ki:

    taşeron piyangosu çekildi, kime mi çıktı? işte doğan haber ajansının haberi: http://www.youtube.com/watch?v=ZlZwQzoI5u4

  2. mehmet talha dedi ki:

    http://tvarsivi.com/player.php?y=304&z=2013-12-30%2008:37:00 (çıkan ufak pencereye çarpı yapıp reklamı geç’e basınca açılıyor)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir