56.Kez #VicdanımızNöbette

Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak 6 Kasım 2016 Pazar günü saat 13:00’te Galatasaray Meydanı’nda tutacağımız 56. Vicdan ve Adalet Nöbetimize davet ediyoruz.

vicdan-ve-adalet-no%cc%88beti-56

Kasım ayı nöbetinde:

8 Kasım 2016’da görülecek Gemlik Gübre – Uğur Çavdar Davası ve Yargıtay aşamasındaki Esenyurt Marmara Park AVM Çadır Yangını Davası’nda son durumu paylaşacağız.

İnşaat Suçları kapsamında inşaat sektöründe işçilerin yanı sıra yayaların da can güvenliğini tehdit eden uygulamaları, vicdansızlığın geldiği son nokta olan Eroğlu inşaata ait Skyland İstanbul projesinde çalışan Veysel Karani Keleşoğlu’nun naaşının moloz yığınları içinde bulunmasını konuşacağız.

2015’te en az 1703, İSİG Meclisi verilerine göre 2016’nın ilk on ayında en az 1596 işçinin iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği acı gerçeklik eşliğinde vicdanlı, adalet duygusunu yitirmemiş herkes “bu vahşeti” anlayarak davranmalı diyoruz. “İş cinayetlerine dur diyebilmek için Vicdan ve Adalet Nöbeti”ne başladık, devam ediyoruz.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye, dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için başlattığımız imza kampanyamızı sürdürüyoruz. (iscinayetleriniunutma.org)

Sosyal medyada 56. Vicdan ve Adalet Nöbetimizin duyulması için kampanya yürütüyoruz. Sizden de destek bekliyoruz.

#VicdanımızNöbette #DahaKaçİşçi hashtaglerini kullanıyoruz.

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ÇARESİ YOK… BÜTÜN SORUMLULAR YARGILANACAK!

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

www.iscinayetleriniunutma.org

unutma@iscinayetleriniunutma.org

facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti

twitter.com/iscinayetleri

vicdanveadaletnobeti.wordpress.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir