meslekhastaligi.org Yayına Başladı

Türkiye’de emekçiler arasında oldukça yaygın olmasına rağmen yeteri kadar dikkat çekilmeyen bir meseleye, meslek hastalıklarına dikkat çekmek ve işçilerin yaşadıkları sorunları azaltmaya hizmet etmek amacıyla Temiz Giysi Kampanyası, meslekhastaligi.org sitesini hayata geçiriyor. Bu site ile gündelik çalışma hayatında yaşanan bir çok sorun için işçilere rehber olabilecek nitelikte bilgi paylaşımı sağlanması amaçlanıyor. Site içeriği hekimler ve konunun uzmanları tarafından hazırlanıyor.

Meslek hastalıkları, birçok işkolunda çalışanlar için risk olmaya devam ederken, yapılan işin niteliğine göre farklı rahatsızlıklar olarak çalışanları tehdit ediyor. Sağlıksız çalışma koşulları, her işkolu için farklı rahatsızlıkları ortaya çıkartıyor. Çalışanların birçoğu ise yaşadıkları rahatsızlıkların mesleklerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyor. Site bu anlamda ortaya çıkan bir boşluğu gidermeyi amaçlıyor.

Meslek hastalığına yakalanan çalışanların hikayelerinin de yer alacağı bu çalışma Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir