İmc TV Öteberi Programı – İş Cinayetleri ve Texim Direnişi özelinde Emek Meselesi

 

 

 

İmc Televizyonu’nda yayınlanan, Nil Mutluer ve Emine Uçak Erdoğan’ın hazırlayıp sunduğu Öteberi programının 4 Ekim akşamı yayınlanan bölümünün konuğu İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nden Nevra Akdemir idi.

Emek meselesi için oldukça kısa olan bir sürede, Texim direnişi ve iş cinayetleri konularında bile birçok meselenin vakit darlığı sebebiyle konuşulamadığı programda ağırlıklı olarak iş cinayetleri gündem oldu. Taşeronlaşma, meslek hastalıkları, kadın işçiler, inşaat sektöründeki adaletsizlikler gibi başlıklara kısaca değinilebilen programda iş cinayetlerine karşı mücadeleler hakkında bilgiler verildi. Her ayın ilk pazar günleri Galatasaray’da tutulan Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne çağrı yapıldı.

Programda ayrıca Merter’de fabrika önünde direnen Texim işçileriyle program sunucularının yaptıkları söyleşilere ve direniş çadırından görüntülere de yer verildi.İşçi aileleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kermesin duyurusunun da yapıldığı program için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, program kaydını ilginize sunuyoruz.

 

Texim Direnişi Bölümü:


 

 

 

Programın Tamamı:

 

Öteberi (04.10.2012) ile imctv

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir