Roseteks İşçileriyle Üçüncü İftarımız

Geçtiğimiz Pazar (5 Ağustos 2012) bir grup arkadaşımız orucunu yine Roseteks işçileri ile birlikte Levent’teki Köşebaşı lokantası önünde açtı. Üç haftadır gerçekleştirdikleri protestolar sonucu işveren tarafı belli ki epey rahatsız olmaya başlamış. Levent Köşebaşı haftasonları kapalıyız diye geçiştiriyor. Gözümüzün önünde bir arabayı kapalıyız diye gönderdi lokantadan bir görevli. O gün Nişantaşı’ndaki Köşebaşı şubesi önünde de protesto yapıp, sonra Levent’e gelmişler. Yani niyetleri ciddi, haklarını yedirmeyecekler.

 

Merkez medya elbette ki köşebaşı haberinden köşebucak kaçıyor. Nasıl olduysa cnnturk’ün internet sitesine haber konmuş ilk haftanın ardından, ancak haber hemen kaldırılmış. “cnntürk levent köşebaşı” diye google’larsanız görürsünüz, aramada hala çıkıyor, ancak haberin sayfasında yeller esiyor. Bu da linki:

 

 

Biraz destekle, haklarını kazanmaları çok mümkün. Lafı uzatmaya gerek yok. Aşağıda önce neredeyse komşu çıktığımız Karagümrük’lü Meral ablamızın iftar sonrası mevzuyu kısa ve özce anlattığı röportajına, sonra da iftar öncesi okudukları basın açıklamalarına bağlanıyoruz.

 

Meral abla:

Basın açıklaması:

 

1 Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir