Texim Direnişine Polis Müdahalesi

2 Responses

  1. cem somel dedi ki:

    Haberde “TEXİM patronu bir şekilde Emniyet’i ikna etmiş” denmiş. Patronun polis yöneticilerini ikna etmesine gerek var mı? Polisin üst kademeleri, sosyo-ekonomik nizamı korumakla görevli olduğunu, ve büyük mülk sahiplerinin emrinde olduğunu bilir.
    Sıradan çevik kuvvet polislerine gelince, kışlalarında ne gibi telkinlere, nasıl bir eğitime tabi tutuldukları meçhul. Bu gibi olaylarda kullanmak üzere, çevik kuvvet polislerine hitap ederek onların da emekçi olduğunu, sınıf kardeşlerine karşı kullanılmakta olduklarını anlatan sloganlar geliştirmek lazım.

    • saim dedi ki:

      insan hakları alanında, yüksek lisans yapıyorum. sınıfımızda polisler de var. dersteki bir polis, gebze’ de arçelik işçilerine müdahale edilmesini şu şekilde gerekçelendiriyordu. (işçilere, disk ve kesk gibi aşırı sendikalara üye oldukları için şiddet uyguladık. işveren onlara maaş veriyor ama onlar daha çok istiyorlar. asgari ücret belli, işveren daha fazla ücret vermek zorunda değil) sordum babası manisa’da bağ-kur’lu bir çiftçiymiş. insanın babasının sıkıntılarından önce bir başkasının sıkıntılarını anlaması erdemdir. ama bir işçinin sıkıntılarından önce vehbi koçun sıkıntılarını anlamak için polis olmak gerekiyor herhalde. insan hakları okuyanı bunu diyorsa ( hemde 3. dönemde bunu söylüyor) bir de okumuyanına Allah düşürmesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir