Kış Geldi, Parkalarımızı Giyelim!

4 Responses

 1. mehmet talha dedi ki:

  yazdıklarına katılmıyorum. burada bir mücadele duygusu yok, parka imgesiyle üretilmiş bir nostalji ve şişirilmiş bir endişe var, siyaseten üretilmiş bir endişe bu, bence.

 2. alpkan dedi ki:

  tatlı bir özet olmuş bedri, eline sağlık. hislere tercüman.

 3. bedri dedi ki:

  Talha, neden katılmadığın anlaşılmıyor.
  *Mücadele duygusu nasıl olmalıdır, yazdıklarımda bir duygu olmadığına yada inanamadan yazdığıma nerden kanaat getirdin?
  *Yazı işi imgelerle şekillenen bir edimdir. İmgeler geçmişten esinlenerek şekillenir. Parkanın başarısızlığı neden kaynaklanıyor?
  *Şişirilmiş endişe derken herşey iyiye mi gidiyor demek istiyorsun? Endişelerin nostaljik ve çocukça mı demek istiyorsun? Tam anlaşılmıyor.
  *”Siyaseten endişe üretmek” nedir? siyaset endişelerden dolayı yapılması gereken bir iş değil midir? Yada tam olarak nedir? Bir saf tutma? Bir tavır? Yazıda bunlar yok mu?
  *Emek adalet siyasi bir tavır olarak ortaya çıkmadı mı? Endişelerin ve temennilerin katkısı hiç olmadı mı? Yoksa steril akademik, literal, çok daha iyisi yapılmı bir araştırma, makale yayın gayreti miydi? Böylesi daha mı siyasi olurdu?

  yorumunu okuduktan sonra aklıma getirdiğin sorular bunlar. Yorum için teşekkürler ayrıca.

  Alpkan, yorumun için teşekkürler. Seçimden sonra yapılmış belki 501. analiz bu ama saf belirleme ve bir yerde durduğunu belli etme önemlidir. Tarihe not düşmüş olmak için yazmıştım biraz da.

  Vesselam.

 1. 28 Haziran 2018

  […] 2015 seçimlerinden sonra Kış Geldi, Parkalarımızı Giyelim! başlıklı bir yazı yazmıştım. Hatta çok bunaldığımdan safları sıklaştırmak için […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.