Tahtayı Silelim ve Yeniden Başlayalım

AKP’li değiliz. Üç kişiyiz, beş kişiyiz veya %49-50’yiz. Ama bu toprakların insanıyız. Bir siyasetçi varsa bir de muhalifi vardır. İşte bu evrensel kaide bozulmasın diye muhalif kalanlardan biriyiz.

Yanında olmayanı yok etmek isteyen bir kötülük ile karşı karşıyayız ve çağrımız yandaşadır.

Attığınız son kurşununuz değil ama alacağınız son candır bu. Bir canlı türünü tüketiyorsunuz. Muhaliflerinizi yok ettiğinizde sadece düşmanlarınız kalacak geriye. Ziyanda iseniz geri dönecek son komşunuzu öldürüyorsunuz. Sizi kötülükten alıkoyacak son seçeneği kendi elleriniz ile yok ediyorsunuz. Artık muhalifinizin mahiyeti, niyeti, feraseti, ehliyeti değil varlığı veya yokluğu söz konusu olan. Komşularınızdan kurtulduğunuzda bir sessizlik ile dinginleşeceğinizi zannediyorsunuz. Ama bu sessizlik sizi boğacak ve sizin için insan sesine hasret bir zindan olacak. Bizim iyiliğimiz için değil sadece kendi iyiliğiniz için.

Yediğimiz ekmekten, aldığımız nefesten rahatsız olan bu hale bir son verin.

Sandığa gidin, sol eliniz ile cumhur ittifakını kapatın, semaya bakın, senin ahengin için deyin ister bilerek ister rastgele diğerlerinden birine basın mühürü.

Sizin düşmanınız değiliz, komşunuz, iş arkadaşınız, asker arkadaşınız, kardaşınızız. Bizim acımızdan size vatan çıkmaz, sizin acınızdan da bize. Gelin bu öfkeye ve kine son verelim.

Tahtayı silelim yeniden başlayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir