Devlet Enkaz Altında!

1 Response

 1. Kayhan Tanrıverir dedi ki:

  Konu o kadar derin ki, hangisinden başlasak bilmiyorum. Mesela, önce müteahhitlerden mi başlasak yoksa imar aflarından mı:
  Bir tanesini örnek alalım. Bir inşaat firması, son 12 yılda yaptığı binaların tamamı depremde yıkılmış. Neredeyse ayakta kalmış bir parça dahi yok. Hepsi 2010 sonrası yapılmış. Firmanın sahibi 2001’de inşaatçılığa başlamış. 2005′ te inşaat şirketini kurmuş. Şirketinin yıkılan binalarının hepsi de deprem yönetmeliğine göre hazırlandığı öne sürülen yeni binalar. Bir röportajında ‘ilkokul mezunuyum. 1500’den fazla konut yaptım’ diyor.
  Yapılan her binada bir şekilde usulsüzlük, yolsuzluk varsa, peki bunları denetleyenlerde hiç suç yok mu? ya bu binalara onay verenler? 3-5 inşaat şirketi sahibi, müteahhit tutuklanınca olay çözülmüş olmayacak. Bu bir cinayet ve sadece onlar suçlu değil. Bu cinayetlerde parmağı olan herkes yargılanmalı.
  Devlet ihalelerinde bu müteahhitleri yönlendiren kim? kimlerle paylaşım halindeler?
  Paraya tapan namus ve şeref yoksunlarının bu usulsüzlüklere göz yummasının, insanların başına nasıl büyük belalar açtığını açıkça gördüğümüz bir dönemden geçiyoruz ne yazık ki. Almanya’ da müteahhit sayısı 3 bini geçmiyor, ülkemizde sayı 350 bin. Bu katiller, sorgulamayan, düşünmeyen, yağmalayan, kurallara uymayı aptallık sanan, açık göz, holigan, zavallı lümpen kültürün kuşattığı bir topluma bu binaları inşa ediyorlar.
  Yandaşlar, var güçleriyle “dünyada görülmemiş deprem” algısı oluşturmak için çabalıyorlar. Oysa Japonya’ da 7.2 lik depremde sadece 1 kişi ölüyor ve hayat devam ediyor. Bu Japonya örneğine bile kılıf bulan, “ama orada depremler karada olmuyor, okyanusta oluyor” diyecek kadar çürük kafalı insanlar var bu ülkede. Japonya’ nın imar barışı ile sorun çözen büyük liderleri olmadığını düşünmüyorlar. Çocuk tacizinin döndüğü derneklerin cemaatlerin kapatılmak yerine devlet eliyle beslenmesinde de bir yanlış görmüyorlar, Japonlar ölüme güzellemiyorlar, felaketlere neden olan sorumluların verdiği zararların üstünü örtmüyorlar.
  Deprem bölgesinde TMMOB un binaları taş gibi, binalarında bir çizik bile yok. Demek ki, istenirse deprem ne kadar şiddetli olursa olsun, yıkılmayan binalar yapmak mümkün. TMMOB binaları, kötü, ahlaksız, paraya tapan, güce tapan, dini sömüren, gerici yobazların olmadığı yerlerde insan hayatının güvende olduğunu kanıtlayan milyonlarca kanıttan biri.
  Sahtekâr gerici yobazların, münafıkların olmadığı yerde Allah korkusu vardır, Allah’ ın ayetleri vardır, bilim vardır, insan hayatına değer vardır, akıl ve zekâ vardır, masallar değil gerçekler vardır. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felaket münafıklar yani gerici yobazlardır. Bu gerici yobazların cehaleti yüzünden bugüne kadar milyonlarca insanımız hayatını kaybetti ve çok büyük zararlar gördü. Münafıklar, gerici yobazlar tarihten tamamen silinmeden güzel ülkemiz pislikten kurtulamaz.
  Yazdıklarınız ne kadar doğru, evet daha fazla canımız gitmesin diye. Slogan değil hakikat, hüzün değil öfke, yas değil adalet istiyoruz. Şimdi ve burada!

  Kayhan Tanrıverir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir