Bu Kışın İkinci Evsiz Ölümü Haberi

Tarihi Metruk Otelde Yangın Çıktı, Evsiz Kadın Öldü

Kadir ÖZEN/İZMİR, (DHA) – İZMİR’de, iki yıl önce alevler içinde kalan metruk 4 katlı bir otelde, bugün sabah saatlerinde patlamayla birlikte bir kez daha yangın çıktı. Dar sokaklar ve park halindeki araçlar nedeniyle itfaiye ekipleri müdahalede zorlandığı yangın söndürüldü. Anıtlar Kurulu’nca koruma altındaki metruk binaya sığınan 50-55 yaşlarındaki Yıldız adlı evsiz bir kadın, yangında öldü.

Basmane Semti 945 Sokak üzerindeki metruk 4 katlı bir otelde, henüz belirlenemeyen bir nedenle bugün saat 05.30 sıralarında patlamayla birlikte yangın başladı. Bölgeden duyulan sese yönelen vatandaşlar, metruk haldeyken iki yıl önce alevler içinde kalan otelde bir kez daha yangın çıktığını gördü. Çevre sakinleri yangını itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen polis çevre güvenliğini aldı, itfaiye de söndürme çalışmalarına başladı.

Çevre sakinlerinin binada 55-60 yaşlarında bir kadının kaldığını söylemesi üzerine meraklı bekleyiş başladı. Olay yerine acil yardım ekipleri çağırıldı. Yaklaşık 2.5 saat sonra kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Soğutma çalışmalarının sürdüğü binadaki arama çalışmalarında evsiz kadının cesedi bulundu. Tarihi binanın Anıtlar Kurulu’nca koruma altına alındığı belirtildi. Çıkış nedeninin araştırıldığı yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: http://www.dha.com.tr/en-son-haber-tarihi-metruk-otelde-yangin-cikti-evsiz-kadin-oldu-son-dakika-haberleri_562045.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir