Direnişteki Ülker İşçileri ile Dayanışma Kermesi

Pazar günü saat 11:00’de tüm geliri direnişteki Ülker işçilerine verilmek üzere Kadıköy Moda Parkı mevkiinde kermes masası açacağız. Direnişteki Ülker işçilerinin bugün en acil ihtiyaçlarından biri maddi destek.

Bilindiği üzere Ülker yönetimi 8 işçiyi Öz-Gıda-İş sendikasından istifa ettiklerinin ertesi günü emre itaatsizlik gibi bahanelere dayandırarak işten atmıştı. Kendilerine bu iftirayı içeren çıkış belgelerini imzalarlarsa tazminatlarını alabilecekleri bildirildi. Ama onlar imzalamadılar… Mücadelelerinin arkasında, yalanın karşısında durdular. Bu sebeple ne tazminatlarını alabildiler ne de işsizlik maaşından faydalanabiliyorlar. Bu haksız ve iftiralı işten atılmalarına karşı dava açtılar, çok büyük ihtimalle de kazanacaklar ama yargı sistemimiz malum… Ekim ayında işten atıldılar ama ilk duruşmaları Mart ayında gerçekleşecek.

Bu sebeple Ülker işçilerinin mücadelesine hem maddi hem manevi desteği bir borç biliyor, sizleri de desteğe çağırıyoruz.

Kermesi direnişteki abilerimizin, dostlarımızın ve sendikaları DİSK/Gıda-İş’in onayı ve desteği ile yapıyoruz. Desteğinizi bekleriz.

Benzer bir kermesi iki yıl önce TÜRK-İŞ/Teksif sendikasında örgütlendikleri için işten atılan 36 Texim işçisi için de yapmıştık. Bu kermesin haberine buradan ulaşabilirsiniz.

 ülkerkermes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir