İşçi-Der Torba Yasa Protestosu Bu Perşembe

İsrail’in Gazze saldırısı sebebiyle ertelediğimiz protestomuzu bu Perşembe gerçekleştireceğiz. 

Grev yasağına karşı sokakları arşınlayan Şişecam işçilerini, grevdeki Kent Gıda işçilerini, Sütaş, Örma ve M&T Reklam işçileri başta olmak üzere sendikalaşmak için mücadele eden herkesi, bizler gibi “sahipsiz sen” üyesi olan ancak hakkını aramaktan geri durmayan inşaat, konfeksiyon ve tüm taşeron işçilerini selamlıyoruz. Kimsenin hakkına göz dikmeden, kendi hakkını arayan tüm kardeşlerimizi selamlıyoruz.

Soma katliamı aslında bizim gibilerin her gün yaşadığı acı gerçeği tüm toplumun gözüne sokmuştur: Bu milletin has yoksul çocukları, devletin ve şirketlerin gözünde değersizdir.

Devlet yetkililerinin ve bazı sendikacıların, 301 işçinin ölümü üzerine verdikleri beyanatların timsah gözyaşları olduğunu bugün anlıyoruz. Anlıyoruz, çünkü bugün TBMM’de görüşülmekte olan Torba Yasa, taşeronluğu ve güvencesizliği daha da yaygınlaştıracak olan bir içeriğe sahip.

Madenci kardeşlerimize getirilen kısmi iyileştirmelerin diyeti, taşeron sisteminin kalıcılaştırılması olamaz! Sap ile samanın, helal ile haramın bu Torba Yasa’da olduğu gibi karıştırılıp önümüze konmasını kabul etmiyoruz.

Torba Yasaya ve taşeron işçilere sahip çıkmayan sendikalara karşı, çoğunluğu İSKİ taşeron işçisi olan bizleri muhatap almayan TES-İŞ Sendikasının iki nolu şubesi önünde bir protesto yapacağız.

24 Temmuz Perşembe günü saat 19:00’da Pangaltı Metro istasyonundan Mecidiyeköy’e doğru yürümeye başlayacak, 19:30’da Büyükdere Caddesi no 56’daki TES-İŞ iki nolu şube önünde basın açıklamamızı yapacağız. Ardından da yakınlardaki bir parkta iftarımızı yapacağız.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İŞÇİ-DER (İşçilerin Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği)

Facebook için tıklayınız

İnternet sayfamız için http://iscider.org

İşçi-Der'in 18 Mayıs'ta Soma katliamı üzerine yapmış olduğu protestodan

İşçi-Der’in 18 Mayıs’ta Soma katliamı üzerine yapmış olduğu protestodan

İşçi-Der'in 18 Mayıs'ta İBB önünde yapmış olduğu protestodan

İşçi-Der 18 Mayıs’ta İBB önünde yapmış olduğu protestodan

18 Mayıs'ta hayatını kaybeden Somalı madenciler için okunan dua anı

18 Mayıs’ta hayatını kaybeden Somalı madenciler için okunan dua anı

Kaynak: http://iscider.org/bu-persembe-torba-yasa-protestosu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir