CNN-Türk’ten “İşe Değil Ölüme Gitmek” Haber Dizisi

 

1/5: Birinciyiz ama ölümcül iş kazalarında!

Tarih: 02.07.2012 Pazartesi

Türkiye ölümcül iş kazalarında Avrupa birincisi, dünyada ise üçüncü. Yalnızca 2011 yılında iş kazalarında bin 500’den fazla işçi yaşamını yitirdi. Bu rakamlar ete kemiğe büründüğünde ise, yakıcı etkisi katlanarak artıyor. CNN TÜRK Muhabiri Sinem Yöndem ve Kameraman Selim Türk, “İşe Değil Ölüme Gitmek” haber dizisinde hem iş kazalarının acı bilançosuna yakından bakacak hem de ailelerin sesine kulak verecek.

2/5: İşçilerin kaderi “ölüm” değil!..

Tarih: 03.07.2012 Salı

“Bazı mesleklerin kaderinde ölüm var” İşte ailelerin canını en çok acıtan cümle… “İş kazaları kader değil, önlenebilir” diyor onlar ve haftalardır Taksim’de vicdan nöbeti tutuyorlar. CNN TÜRK Muhabiri Sinem Yöndem ve Kameraman Selim Türk’ün hazırladığı “İşe Değil Ölüme Gitmek” haber dizisinin ikinci bölümünde söz sırası bu kez ailelerde.


3/5: “İşe” değil, “ölüme” gittiler
Tarih: 04.07.2012 Çarşamba

“İşe Değil Ölüme Gitmek” haber dizisinin 3’üncü bölümünde Türkiye’nin gündemine oturan iki facia var; Esenyurt’taki yangın ve Karadon’daki grizu patlaması. Bir tarafta çalıştığı inşaatın şantiyesinde, kaldığı çadırda yanarak can veren bir eş; diğer tarafta yerin 540 metre altında mahsur kalıp gazdan zehirlenen genç bir mühendis… Onlarca işçinin sesi olacak iki işçinin, iki emekçinin öyküsünü, acılı aileleri CNN TÜRK Muhabiri Sinem Yöndem’e anlattı.

 


4/5: İşsizlik, ölüm tehdidinden ağır basıyor
Tarih: 05.07.2012 Perşembe

İşsizlik tehdidi, işçilere can korkusunu bile unutturuyor. Yıllardır iş kazaları ve işçi ölümleriyle boğuşan Tuzla Tersaneleri’nde ezber ne yazık ki bozulamıyor. CNN TÜRK Muhabiri Sinem Yöndem ve Kameraman Selim Türk’ün hazırladığı “İşe Değil Ölüme Gitmek” haber dizisinin dördüncü bölümünde tersane işçilerinin isyanına kulak verilecek.


5/5: “Hiç değilse bir mezar taşı olsun”
Tarih: 06.07.2012 Cuma

“Bir insan eşinin cesedinin bulunması için dua eder mi, buna sevinir mi? Çaresizlik beni bu hale getirdi” diyor Gül Macit. Eşi Mevlüt Macit, 2 yıl önce Kadıköy Kurbağalıdere’de çalışırken sele kapılmış, cesedi bir türlü bulunamamıştı. CNN TÜRK Muhabiri Sinem Yöndem’in hazırladığı “İşe Değil Ölüme Gitmek” haber dizisinin son bölümünde, “Eşimin hiç değilse bir mezar taşı olsun” diye dua eden Gül Macit’in öyküsü var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir