Güneş Zanlier Cengiz’in Keyfi Rotasyonuna Karşı Eylem Çağrısı

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi çalışanlarının çatı örgütlenmesi, kamudaki örnek olarak gösterilebilecek sayılı oluşumlardan biri olan Taşeron İçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, içinde bulunduğumuz koşullarda serin bir meltem esintisi, örgütlenmeye dair bir umut.

Dernek, bir süredir üniversite yönetimi tarafından yoğun baskı altına alınmış durumda. Son olarak dernek kurucularından Güneş Zanlıer Cengiz arkadaşımızın Avcılar kampüsüne rotasyonu yapılmak istendi. Güneş arkadaşımız, derneğin taşerona karşı mücadelesi sürecinde muvaza kararı aldırılarak kadroya geçenlerden, üstelik SES’in Çapa temsilcisi. Bu rotasyon dolayısıyla gerçekleştirilmeye çalışılan tasfiye dalgasına karşı, Çarşamba öğle arasında yapılacak basın açıklamasına davetliyiz. Çağrıyı ilginize sunuyoruz.

Güneş Cengiz Yalnız Değildir!

“İstanbul Üniversitesi Rektörünün Sürgün Kararına Sendikal Baskılara Hayır!

Güneş Cengiz İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’nde (DETAE) SES Aksaray iş yeri temsilcisi ve disiplin kurulu üyesidir. Aynı Zamanda, Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Taş İş DER) kurucu başkanı ve 6 yıldır dernek yöneticisidir.

Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Taş İş DER) 900’den fazla taşeron işçisinin haklarını aramak ve kadroya alınması için hem fiili hem de hukuksal mücadele vermektedir. Açtıkları davaların kazanılması ve üniversitenin şimdi den 20 işçiye 105.000 lira ödeme yapmak zorunda kalması üzerine Güneş Cengiz İstanbul Üniversitesi yönetiminin hedefi haline geldi.

KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) iş yeri temsilcisi olan laboratuar teknisyeni Güneş Cengiz Tüberküloz Moleküler Epidemiyolojisi Laboratuarı’nda tek kadrolu çalışan olmasına rağmen, sağlık hizmetinin aksayacağı ve kamu yararı gözetilmeden, Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’nden (DETAE) Avcılardaki Mediko’ya sürgün edildi.

Temsilcimiz Güneş Cengiz’in sürgün kararının durdurulması için yapacağımız basın açıklamasına katılımınızı bekler çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Tarih: 13 Temmuz 2016 Çarşamba

Yer: İstanbul Tıp Fakültesi Monoblok önü

Saat: 12.00″

FB_IMG_1468333562228

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir