GÜNCELLEME… İşçilerle Dayanışma Kermesleri / 6-7 Ekim Cumartesi ve Pazar / Merter, Fatih, Bakırköy, Anadolu Yakası

Sendikalaştıkları için işlerinden atılan ve iki aydır mücadelelerini işsiz şekilde sürdüren TEXİM işçileri, bu haftasonu sendikaları Teksif’in desteği ve bizim de çam sakızı katkımızla bir kermes programı hazırladı. İhtiyaç sahibi ailelere destek olmak için kermes noktalarımız:

Cumartesi günü:

1. Merter: Zeytinburnu metrobüs, metro veya tramvay durağında indikten sonra üst geçitten Merter çıkışı tarafına geçtiğinizde yukarı doğru çıkan ana cadde Ahmet Kutsi Tecer caddesi. Caddenin girişinde hemen solda Ziraat Bankası önünde kurulacak kermes masası.

2. Bakırköy (Fahri Korutürk -İstasyon- Caddesi ile İstanbul Caddesinin kesişiminde. Fahri Korutürk caddesi özgürlük meydanından sahile doğru giden büyük yaya yolu. Turkcell karşısı)

3. Kadıköy (Masanın ilçede açılacağı yer tam olarak belli değil, belli olunca buradan duyuracağız)

Pazar günü:

1. Fatih: Fevzi Paşa Caddesi’nin Saraçhane girişinden girdiğinizde ileride soldaki Ziraat Bankasının önünde kurulacak masa. Daha önce evsizler evi yararına açtığımız kermes masası ile aynı yerde. Fatih İtfaiye ile Fatih Camii durakları arasında oluyor.

2. Bakırköy (Fahri Korutürk -İstasyon- Caddesi ile İstanbul Caddesinin kesişiminde. Fahri Korutürk caddesi özgürlük meydanından sahile doğru giden büyük yaya yolu. Turkcell karşısı)

Haklarını arayan, haksızlık karşısında susmayan kardeşlerimize destek vermek isteyen herkesi bekleriz.

Destek mahiyetinde yiyecek içecek de getirebilirsiniz; lezzetli ev yemeklerinden yeme vesilesiyle, işçilerle ve eşleriyle sohbete ve dertlerini dinlemeye de gelebilirsiniz.

Görüşmek üzere, inşallah

6 Ekim Cumartesi Saat 21:15 Güncelleme

Cumartesi günü Bakırköy, Merter ve Fatih’te kermesler yapıldı.

Anadolu Yakası’nda da bir masa açıldı. Kadıköy’e ve hemen ardından yer uygun olmadığından Maltepe’ye geçildi.

Detayları yarından sonra haberleştirmeyi umuyoruz. Kısaca insanlara dertlerini anlattı işçi abiler birçok kere. Bildiriler dağıtıldı, epey destek geldi halktan.

Merter Kermesi haberi:

http://evrensel.net/news.php?id=37684

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir