Sınırları Açın! Eylemi Ertelendi

Emek ve Adalet Platformu olarak desteklediğimiz, Birlikte Yaşamak İstiyoruz İnisiyatifinin çağrısıyla 14 Mart Cumartesi saat 14.00’te, Kadıköy Süreyya Operası önünde gerçekleştirilecek olan Sınırları açın eylemi, başlayan salgın sonrasında halk sağlığı gözetilerek ileri bir tarihe ertelenmiştir.  Göçmenlerin sorunlarını öne çıkarmak içinse Cumartesi saat 20.00’de bir sosyal medya kampanyası gerçekleştirilecektir. 

Birlikte Yaşamak İstiyoruz İnisiyatifi’nin eylem etkinlik sayfasında yaptığı duyuru aşağıdaki gibidir:

“Corona virüs salgını nedeniyle 14 Mart Cumartesi günü, saat 14.00’te Süreyya Operası önünde yapmayı planladığımız mültecilerle dayanışma eylemi ertelenmiştir. Salgınla ilgili gelişmelere bağlı olarak belirleyeceğimiz yeni tarihten sizleri de haberdar ederiz.

Sınırlarda sefalete terkedilen göçmenlerle ilgili taleplerimizi her mecrada dillendirmeye devam edeceğiz. Bu taleplerimizi 14 Mart’ta saat: 20.00’de sosyal medyada yaygınlaştırmaya karar verdik.

Keza, sınırlardaki koşulların göçmenleri Corona’ya karşı savunmasız bıraktığının altını çizmek isteriz. Corona virüs tedbirleri mülteciler için de acilen alınmalı, mültecilerin yaşam ve sığınma hakkı tüm devletler tarafından tanınmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir