Taşeron İşçilerden Evsizlere Destek

Ağırlıklı olarak taşeron işçilerin faaliyet gösterdiği İşçi-Der, evsizler için yardım kampanyası düzenliyor.

Biliyoruz ki komşusu açken tok yatan bizden değildir. Kibirden, bencillikten ve zulümden en çok çeken biziz. İşçiler olarak diyoruz ki kibir ve bencillik bizden uzak olsun. Ben değil biz olalım. Altta kalana el uzatalım. Sadece işçilerin değil, maddi manevi zor durumda olan bütün insanların birlik olmaya, arkadaşlığa ve güvene ihtiyacı var.

Yukarıdaki ifadelerin yer aldığı çağrıda dernek bu hafta boyunca Şefkat-Der’in evsizler evine verilmek üzere maddi destek toplayacağını ve pazar günü bir ziyaretle bu desteğin sunulacağını duyuruyor. Bu güzel harekete, bu kıymetli desteğe omuz verelim.

Sadece işçilerin değil tüm mazlumların birlik olmaya, birbirleriyle kardeş olmaya ihtiyacı var. Dünyayı kurtaracak ahlak ancak böyle bir kardeşlik üzerine inşa edilebilir.

bayrak1

Evsizler evini ziyaret ediyoruz

Biz işçiler her gün türlü sorunlarla boğuşsak da biliyoruz ki ülkemizde bizden daha kötü durumda olanlar da var. Biz günde 12-13 saat kötü koşullar altında çalışmak zorunda kalsak da, işimiz bitip gücümüz tükendiğinde evimize, ailemizin yanına dönebiliyoruz. Peki ya farklı sebeplerden evsiz kalan kardeşlerimiz?

Şefkat-Der, evsiz komşularımıza bir çatı ve aile sunmak amacıyla yola çıkmış bir dernek. 2011’de Taksim’de açtıkları Atsuşi Miyazaki Erkek Evsizler Evi ise şu anda İstanbul’da evsizlere 365 gün yuva olan tek kurum. Kışın ikinci soğuk dalgasının kapımıza dayandığı bu günler aynı zamanda “Evsizler Evi”nin maddi manevi her türlü desteğe en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar.

İşçi-Der olarak insan olmanın, komşu olmanın gereği olarak, Şefkat-Der’e destek olmak için bir dayanışma kampanyası başlatıyoruz. Biliyoruz ki komşusu açken tok yatan bizden değildir. Kibirden, bencillikten ve zulümden en çok çeken biziz. İşçiler olarak diyoruz ki kibir ve bencillik bizden uzak olsun. Ben değil biz olalım. Altta kalana el uzatalım. Sadece işçilerin değil, maddi manevi zor durumda olan bütün insanların birlik olmaya, arkadaşlığa ve güvene ihtiyacı var.

Bir hafta boyunca evsiz kardeşlerimiz için elimizden geldiğince para ve gıda toplayacağız ve destek kampanyamızı Atsushi Miyazaki Evsizler Evi’ne 22 Şubat 2015 Pazar günü saat 14.00’te yapacağımız ziyaret ile sonlandıracağız.

Çorbada tuzum olsun diyen veya bizimle birlikte evi ziyaret etmek isteyen herkesi bekleriz.

İşçi-Der

İletişim: Adnan Kondak – 0538 452 36 36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir