Pazar 13’te Vicdan ve Adalet Nöbetine!

İstiklal Caddesi’nden geçerken Galatasaray Lisesi önünde toplananlara şöyle bir bakıp geçmek adettendir. Adalet Arayan İşçi Aileleri, yine bir Vicdan ve Adalet nöbetiyle bu ezberi bozmaya, ‘bu gidişle’ hiç bitmeyecek görünen iş cinayetlerine karşı birlikte ses yükseltmeye çağırıyor bizleri

Basına ve Kamuoyuna

Adalet Arayan İşçi Aileleri olarak 12 Ekim 2014 Pazar günü 13.00’te Galatasaray Lisesi önünde tutacağımız 34. Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne davet ediyoruz.

17 Eylül’de ilk duruşması görülen Özel Doğa Hastanesi-Eren Eroğlu davasını ve 2 Ekim’de 13. duruşması görülen Esenyurt-Marmara Park AVM davasını konuşacağız.

Soma katliamı ve Torunlar GYO ile yükselen “iş cinayetlerine” dair duyarlılığın sürmesini, ailelerin adalet mücadelelerini de kapsar hüviyetle devam etmesini diliyoruz.

Vicdan sahibi, adalet duygusunu yitirmemiş herkes “bu vahşeti” anlayarak davranmalı diyoruz. İş cinayetlerine dur diyebilmek için Vicdan ve Adalet Nöbeti tutmaya başladık, devam ediyoruz.

Ve biz en çok canı yananlar, geride kalanlar için ve başka canlar yanmasın diye,

Davutpaşa, Ostim-İvedik, Van-Bayram Otel, BEDAŞ, Esenyurt-Marmara Park AVM, Kozlu, Milas-Güllük, Arka Sıradakiler dizi seti ve Özel Doğa Hastanesi’nde çalışırken hayatını kaybetmiş işçilerin Adalet Arayan Aileleri olarak İŞ CİNAYETLERİNİ UNUTMAMAK-UNUTTURMAMAK için,

Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi 28 Nisan’ın İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenleri ANMA ve YAS Günü ilan edilmesi için change.org üzerinden (http://t.co/FE4zMj9AV8) başlattığımız imza kampanyamız devam ediyor.

Nöbetin gazetecisi Mustafa Kemal ERDEMOL.

İŞ KAZASI DEĞİL CİNAYET!..

ADALET ARAYAN İŞÇİ AİLELERİ

www.iscinayetleriniunutma.org
unutma@iscinayetleriniunutma.org
facebook.com/VicdanVeAdaletNobeti
twitter.com/iscinayetleri
vicdanveadaletnobeti.wordpress.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir