“Yüksek Gerilim Hattındaki İnşaate Usulsüz İzin Verenler Yargılanmalı”

Adalet Arayan İşçi Aileleri ve onlara destek verenler Vicdan ve Adalet Nöbeti için 34. kez Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Okunan basın bildirisinde Özel Doğa Hastanesi’ndeki iş cinayetinde hayatını kaybeden Eren Eroğlu davasının 17 Eylül’de görülen ilk duruşması ve Esenyurt/Marmara Park AVM çadır yangını davasının 2 Ekim’de gerçekleşen 13. duruşması hakkında bilgi verildi.

Yüksek gerilim hattı geçen bir arsada, yönetmelikte belirtilen ‘kesinlikle girilmeyecek alanı’ ihlal eden bina inşaatına ruhsat verdiği ve kullanıma izin verdiği için Esenyurt Belediyesi yetkilileri; 5 metrelik alanı tapuya şerh ettirmedigi için TEİAŞ yetkilileri; buna rağmen buna ruhsat verdiği için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve gerekli tedbirleri aldırmadan binaya çıkaran işveren yetkilileri sorumlu olarak yargılanmalıdır denildi.

Esenyurt/Marmara Park AVM çadır yangını davasında yangının meydana gelmesinde Marmara Park AVM ve diğer işverenler; bu işyerlerinin denetiminden sorumlu olan bütün kurum ve kişiler birinci derecede sorumlu tutularak yargılanması gerektiği söylendi.

Ardından gazeteci Mustafa Kemal Erdemol ailelerle röportaj yaptı. Eren Eroğlu’nun babası Erdinç Eroğlu; Arka Sıradakiler dizi setinde kardeşi Selin Erdem i kaybeden Selma Erdem ve yakınlarını kaybeden diğer aieleler bir kez daha başkalarının ayni acıyı yaşanmaması; işverenlerin kazanç hırsı ve denrtimsizliginin önüne gecilmesi için seslerini duyurmaya çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir