Alev Erkilet söyleşisinin ardından…

2 Responses

  1. mehmet talha dedi ki:

    derli toplu, güzel bir değerlendirme olmuş ama gettoculuğu niçin tercih ettiğin anlaşılmıyor, zira gettoculuk diyince kendiliğinden oluşan kimlikli bir mahalleden çok nasılını çözemediğimiz biraradalığımızı ‘herkes kendi çöplüğüne’ diyip yabana atmak demek.

  2. Emre Kaya dedi ki:

    neden gettoculuğu tercih ettiğimi açıklamadım, tercih etmiyorum zaten. hem “geçici” demişim hem de “bazen” demişim. senin söylediğine benzer düşündüğüm için.

    işçi ve işverenler hak olarak nerede eşittir? Kağıt üzerinde, batı demokrasilerinde böyledir. kağıt üzerinde eşittirler. işte bu eşitlik zulümdür, çünkü gerçek değildir. gücün bariz bir şekilde eşitsiz olduğu bu tip durumlarda batıda olduğu gibi “iki tarafı” eşitmişcesine, tarafsızcasına desteklemek, güçlüyü desteklemek manasına gelir. tabakoğlu hocamız bunu güzel bir şekilde açıklıyor.

    güçlüyü değil de güçsüzü destekleyince, varsın kapalı sitede kalmak isteyenler orada kalsın. oradan çıkmak isteyenlerle ilgilenirim, eğer onlara zaman kalırsa. geçici bir gettolaşma olursa da arada, varsın olsun. çeşit olsun diye var yemezleri, kul hakkına girdiğini bildiklerimizi safa almak zorunda değiliz. he işte onları almayınca getto oluyorsa, olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.