Türklerin İslam Tasavvuru ve Halkçılığa Açılan Kapı

3 Responses

  1. suat dedi ki:

    Çok güzel bir giriş metni olmuş, ayakları yere basmadan, mühendislik yapar gibi halka inanç bicimleri giydirmeye kalkanlara kapak olmuş. Bu yol önemli, inşallah devamını bekliyorum.

  2. Çipetpet dedi ki:

    Bu yerlilik meselesine dair bir soru var aklımda hep, israil vatandaşına veya mesela ingiliz vatandaşına da uygulanabilir sihirli bir formül müdür bu? Herkes kendi yerel doğruları neyse ona dönsün diye bir çerçeve olabilir mi yoksa ortak doğruları beraberce aramak daha mı akılcı görünüyor?

  3. mehmet talha dedi ki:

    herkes kendi yerel doğrularına dönsün değil de yerlinin bile yerli kalamadığı yerli adıyla global piyasaya katıldığı, misal etli ekmek gibi yerli bir lezzeti dünya devi bir restoranın menüsünde görmemiz gibi, onun içine dahil edildiği bir vasatta aslında bu anadolu topraklarından da hegemonyaya alternatif birşeyler çıkabilir, çıkmıştır demek ve böyle bir arayışa iman etmek olarak yorumladım ben. Umudumuzu tüketmemek ve nerede sahih bir kapı varsa ona dönmek fikri kıymetli ama bu arayışın sahih mi yoksa var olan ezberlerden mi doğru, meçhul ki ister istemez yavuz abinin bahsettiği gibi bir “sağcılaşma” içeriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir