Güzel Hareketler

4 Responses

 1. bedri dedi ki:

  Alp eline sağlık oldukça güzel bir derleme olmuş. Emeği sömürülenlerin birlik olup haklarını aramaları, genel olarak hakim olan duyarsızlık bağlamında yakındığımız şu günlerin ümit verici bir tarafı. Ancak fırıncı arkadaşların işten atılmalarına hayır demelerine “güzel”den daha ileri bişeyler söylemek de lazım. sadece güzelleme ile kalması konuyu eksik bırakacaktır. Mesela kin duymak lazım. Kızmak lazım. Eminim ki bu konularda en az benim kadar hassassın ancak yazıda bu bağlamda bir açık var gibi geldi. Söz biterse slogan meşrudur. Fırıncı arkadaşları işten atan insafsızlar kahrolsunlar diyorum sadece.

 2. alp dedi ki:

  zalimleşen demişim ya abi daha ne deyim. bizim lugatımızda zalim lafı aklıma gelen en ağır laf. kitapta zalimler için söylenenleri bir düşünsek yeter ne kastettiğim.

 3. bedri dedi ki:

  genel olarak bence de oldukça güzel bir yazı. şahsen beğendim ancak metne eleştirel bakmak gibi pencere de var. hani sinekten yağ çıkarılan genelde 🙂 bunun ayrıca bir kıymeti gerçi ama işte. bundan sonra bu minvalde yazılar olmasını da ayrıca temenni ederim. Meselenin şeffaflaşması için bence neyin ne olduğunu eğip bükmeden aktarabilen böyle metinler gerekiyor. zannedildiği gibi yazılması da öyle çok kolay şeyler değil. teşekkürler.

 4. Orkun dedi ki:

  Aynı işyerindeki işçiler bile kolay kolay bir araya gelemiyorken her biri ayrı patronlara sahip fırıncıların birlikte eyleme geçmeleri çok ilginç. Bu arada avm’lerin sayısı azalacak yakın zamanda. Astoria battı gibi, saphire de öyle. Trumph da yakındır. Al biraz daha iyi haber vak 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.