Müşterisine Dindar, Çalışanına Zinhar

6 Responses

 1. Bunu özel haber olarak paylaşan Zaman Gazetesi, Gülen Cemaati dershanelerinde 400 – 800 lira arası sigortasız çalışan genç öğretmenler için de bir haber patlatsa ne de güzel olur.

 2. Cüneyt dedi ki:

  “O adamlar orda hizmet için gönüllü çalışıyor size ne ki bundan:(:(”

  Kandırılmış bir güruh mu görüyorum önümde ne?

  Kimse hizmet için çalışan adamın sonrasını düşünmüyor, yeter ki cemaate fayda sağlasın. Sömürge ülkelerine giden devletler de aynı mantıkla hareket ediyorlardı. Barınma ihtiyacını karşıla, yemeğini ver. O da sana hayatını versin ta ki sen onu buruşturup bir kenara atana kadar, yada sosyal hayatın temel taşı olan ailesini abad edemeden bu dünyadan göçene kadar…

  Aile değil cemaat önemli çünkü! Hindistan değil İngiltere önemli çünkü!

 3. Cüneyt dedi ki:

  Ağır vergiler ve gelirden vergi alınması sistemi ile bu zulüm sistemi destekleniyor. Kayıt dışının engellenmesi ile de insanlar patronlara mecbur ediliyor. Yukardaki yazıda bu kısımda hata var.

  Hukuk sisteminin zorluğu da zulme kapı açıyor. Zenginlerin avukat ordusu haklı-haksızı değil müşterisini koruyor. Bu yüzden avukatlık ve hakimlik sistemi ivedilikle lağvedilmelidir. Avukatlar, savcılar sınav ile hakimlerden oluşacak hakem kadrosuna atanmalıdır.

  Hukuk haklıyı aramalı müşteri aramamalıdır. Büyük şirket ile tek bir şahıs adalet önünde eşit olmalıdır.

  Çalışanlar teminatlı olmalı mesleki, ahlaki ehliyetleri olmalı ve bu ehliyetleri veren dayanışma ortaklıkları teminatlı ehliyet vermelidir. Her ortaklık mensubunun arkasında durabilmeli prime dayalı sigorta sistemi ortadan kalkmalıdır.

  …..

 1. 29 Aralık 2013

  […] “Müşterisine Dindar, Çalışanına Zinhar” haberi geldi. Tarih 15 Aralık’tı. Sevindik, hayırlısı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir