Birimiz Üşürse Hepimiz Üşürüz – 3

29 Ekim ve 5 Kasım tarihlerinde sırasıyla Taksim meydanı ve Eyüp Sultan Camii önünde düzenlediğimiz sabahlama etkinliklerimizin üçüncüsünü 3 Aralık günü Taksim meydanında gerçekleştireceğiz. Çağrımız aşağıdadır:

“Sokakta yaşayan on binlerce insanımız için 365 gün 24 saat kalabilecekleri, ellerini ayaklarını egzoz dumanında değil yataklarında ısıtabilecekleri, açlıklarını çöplükte değil mutfaklarında giderebilecekleri “EVSİZ EVLERİ” istiyoruz!

Bu taleplerimizi dile getirmek, bu konuya dikkat çekmek için 3 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’de Taksim Meydanı’nda basın açıklamamızı okuyacağız. Sonrasında imkânı olanlarla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar evsizlerle birlikte sokakta kalacağız.

Konuya duyarlı herkesi bekleriz.”

Etkinliğimizin facebook sayfası için: https://www.facebook.com/event.php?eid=144095339027851

Evsizlere dair hazırladığımız raporun son halini buradan okuyabilirsiniz: , veya kitapçık olarak buradan indirip basabilirsiniz.

SABAHA KADAR UYKUSUZ, ÇADIRDA…
Cihan Aktaş, Taraf, 28.11.2011
(…)
“Evsizler Raporu”
Dükkanını tezgâhını dağıtmış
Kaderinin çullarına sarınmışsın
Dünya senin evin
Ve çıkınındaki hiçbir şey
Satılık değil…
Emek ve Adalet Platformu’nun “Evsizler Raporu” değerli sayfa arkadaşım Cahit Koytak’ın “Evsiz” şiiriyle başlıyor. Deprem sarsıntısının uyarılarına kulak vermeye devam ediyor yürekli insanlar. “Birimiz Üşürse Hepimiz Üşür” platformunun gözü kulağı Van’da. Geçtiğimiz aylarda Taksim Meydanı ve Eyüp Sultan Camii önünde düzenledikleri sabahlama etkinliklerin üçüncüsünü 3 Aralık günü Taksim meydanında gerçekleştirecek, imkânı olanlarla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar evsizlerle birlikte sokakta kalacaklar.
Gönderdikleri çağrı metninde, “Sokakta yaşayan on binlerce insanımız için 365 gün 24 saat kalabilecekleri, ellerini ayaklarını egzoz dumanında değil yataklarında ısıtabilecekleri, açlıklarını çöplükte değil mutfaklarında giderebilecekleri “EVSİZ EVLERİ” istiyoruz!” diye özetliyorlar meramlarını.

1 Response

  1. admin dedi ki:

    Sosyal Haklar Derneği’nin de etkinlik katılımcıları arasına katıldığını belirtmekten mutluluk duyarız. Bağlantılar kısmına da ekledik, buraya da koyalım: http://www.sosyalhaklar.info/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir