Boğaziçi Üniversitesinde Öğrenci Emekçi Dayanışması Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız üzere Boğaziçi Üniversitesinde kayyum rektörün öğrenci ve emekçilerin kazanılmış haklarını ellerinden almaya yönelik politikaları emekçiler nezdinde karşılığını buldu. Öğrenci ve emekçiler bir arada mücadelenin yollarını hazırlıyor ve direnişi büyütüyor. Bugün Eğitim-Sen’in çağrısıyla saat 10’a kadar idareye uyarı mahiyetinde iş bırakma eylemi yapıldı. Rektörlüğün önünde buluşan öğrenci ve emekçiler idarenin adaletsiz politikalarından nasıl etkilendiklerini birbirlerine paylaştılar. Paylaşılanlar arasında idarenin kendisine yakın olarak tanımladığı işçileri haksız yere kayırdığı, koruyup kolladığı zikredilirken; okulun yetkili lakin makbul olmayan sendikası Eğitim-Sen’e üye emekçilereyse engeller çıkaran, iş koşullarını zorlaştıran istisna halleri yarattığı anlatıldı. Durum emekçiler nezdinde böyle iken öğrenciler de emekçilerle mücadelelerinin ayrı olmadığını hem alanda hem de yazdıkları çağrı metinleriyle ortaya koydular.

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi emekçileri Zonguldak’ta TTK’nın özelleştirmesine karşı direnen madencilere de selam gönderdi.

Eylem slogan ve alkışlar eşliğinde Çarşamba günü saat 12.30’da Rektörlük binasının önünde buluşulacağı ve basın açıklaması yapılacağının duyurusuyla noktalandı.

YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI!

1 Response

  1. 8 Kasım 2017

    […] Boğaziçi Üniversitesinde Öğrenci Emekçi Dayanışması Devam Ediyor […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir