Zonguldaklı Maden İşçileri İçin Gıyabi Cenaze Namazı – 11 Ocak Cuma Namazını Müteakip

Antikapitalist Müslümanlar’ın çağrısıyla Zonguldak’ta hayatını kaybeden maden işçileri için Fatih Camisi’nde kılınacak gıyabi cenaze namazı ve yapılacak basın açıklamasına Emek ve Adalet Platformu da katılacak. 

Madencilerin ölümleri kaza değil cinayettir.

18/57- “Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir?”

Kul hakkına girmenin ne büyük bir günah olduğu gerçeğine yüz çeviren zihniyet, bugün sekiz kardeşimizin hayatının kaybına, yakınlarının mahvına sebebiyet vermiştir.

Ekmek parası için ölen insanlar!

İktidar, asgari ücretlinin hakkını göz göre göre sermaye sınıfına yediriyor ve bu sömürü düzeninin bekçileri taşeron firmalara altın tepsilerde “güvencesiz hayatlar” sunuyor. Bugün bir kez daha sekiz güvencesiz can bu dünyadan göçtü gitti, geride babasız ve eşsiz insanlar bırakarak.

Emekçi kardeşlerimizi taşeronlara mahkûm edip bu suçu üstünden atmaya çalışanlar elbette insanlık onurunun altında ezilmişlerdir.”Yakınlarım nerede?” diye feryat edenlerin sesini bizler yüreğimizde hissediyoruz. Ve vefat eden kardeşlerimizin gıyabı cenaze namazlarını kılıp, gıyaplarında haklarını arıyoruz.

Bizler Emek ve Adalet platformu olarak egemenlerin yer altındaki ve yer üstündeki sömürü düzenlerine sessiz kalmayacağız…

Madenlerdeki emekçi kardeşlerimizle birlikte ve onlar için;

ALLAH, EKMEK, ÖZGÜRLÜK

Yer: FATİH CAMİİ

Saat: 12.30

Tarih: 11 Ocak 2013 CUMA

İletişim: 0551 248 46 21 – 0535 397 89 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir